Tuesday, 1 December 2015

अर्कै युवतीसँग प्रेममा फसेपछि चार छोराछोरीको हत्या

मुगु :आफुले जन्माएका चार छोराछोरी हराएको नाटक गरी हत्या गर्ने ह्याङ्गलु–६ रिगा गाँउका नन्दबहादुर रोकायाले प्रेमिकाकै कारण त्यति क्रुर घटना गर्न पुगेको बताएका छन् ।उनले प्रेमिकाको लहैलहैमा लागेर चारजना नाबालक छोराछोरीको कोदालोले हानेर हत्या गरेको स्विकारेका छन्।  असोज ९ गते हराएको नाटक गरेका रोकायाले सोही दिन बिहान चार बजे श्रीमति पिरल लिन मेलामा गएको मौकामा सुतिरहेका चारैजना  छोराछोरीको कोदालोले हानेर हत्या गरेका थिए । श्रीमती मेलामा गएको मौका पारेर सुतिरहेका चारैजना छोराछोरीको ज्यान लिएको उनले प्रहरी बयानमा खुलाएका छन्।
९ वर्षीया छोरी सुन्तली रोकाया, ६ वर्षका छोरा युवराज, ४ वर्षकी छोरी विपना र २ वर्षका छोरा दिप रोकायाको उनले हत्या गरेका हुन्। चारैजना छोराछोरीलाई बिहान झिसमिसेमै ओछयानबाट उठाएर घर नजिकैको बारीमा रहेको खरीको फल खान जने भन्दै घरदेखि १ सय मिटर टाढा पुर्याएका थिए।

 पत्नी बिहान सखारै मेला गएको माैकामा छोराछोरी उठाएर बारीमा लगेर कोदालोले हानेर चारैजनाको हत्या गरेका प्रहरी बयानमा खुलेको हो। प्रहरी श्रोतका अनुसार हत्या गर्नुको मुख्य कारण रोकायाकी प्रेमीका बताइएको छ। प्रहरी श्रोतका अनुसार सोझो स्वभावकी पत्नीको अाँखा छलेर सन्तानको हत्या गरेर उनले प्रेमिका भित्र्याउने योजना बुनेका थिए।
प्रहरीले ति युवती पक्राउ गरेको बताए पनि अनुसन्धान जारी रहेको भन्दै नाम भने खुलाएको छैन।
बिहानै मेला गएकी नन्दकी २५ बर्षीया पत्नी बाँचु रोकाया बिहान ९ बजे घर फर्किदा छाेरोछोरी घरमा थिएनन्।
रातीसम्म छोराछोरी नफर्केपछि अर्कोदिन सुकाढिक प्रहरीमा जानकारी गराएर खोजीकार्य थालिएको थियो। प्रहरी र स्थानीयले खोजी गर्दा तीनदिनसम्म चारैजना छोराछोरी फेला परेनन्।
१३ गते प्रहरीले बारीको एक छेउमा माखा भन्केको अवस्थामा चारैजनाको शव खाल्टोमा पुरिएको अवस्थामा फेला परेको थियो। प्रहरीले शंकाको अाधारमा रोकायालाई नियन्त्रणमा लिएर बयान लिएपछि तथ्य खुलेको हो। शव पोष्टमार्टमका लागि मंगलबार सदरमुकाम गमगढी लगिएको थियो। चारैजनाको शव मंगलबार दाहसंस्कार गरिएको छ।

नन्दबहादुरले घरमा हुँदा छोराछोरीलाई असाध्यै माया गर्थे। उनी केहीसमयका लागि घर बाहिर गएको बेला अर्कै युवतीसँग नजिकिएका थिए। घर फर्केपछि पनि उनको ति युवतीसँग लामो फोन सम्पर्क हुने गरेको थियो। पत्नी बाँचुले पतिमाथि शंका गरेकी भएपनि सोझो स्वभावकी भएकाले केही भन्न नसकेको प्रहरी अनुसन्धानमा खुलेको छ।
सात दिनका लागि जिल्ला अदालतबाट म्याद थप गरि रोकायालाइ प्रहरी हिरासतमा राखिएको निमित्त प्रहरी नायव उपरीक्षक लोकबहादुर जिसीले बताए।
Read more ...

एसएसबीद्वारा नेपाली ट्रक चालकमाथि निर्घात कुटपिट

माधव ढुंगाना, भैरहवा ।  भैरहवासँगको सिमा नाका सुनौलीमा भारतीय सुरक्षाकर्मी क्क्द्य ले करीब एक दर्जन ट्रकका नेपाली चालकलाई निर्घात कुटपिट गरेका छन् । नेपाली ती चालक/ नेपाल आउन लोड ट्रक सहित हप्तौंदेखि लाईनमा बसेका थिए । कुटपिटबाट चारजनालाई गम्भिर चोट लागेको छ । केही चालक आफ्नो गाडी चलाउन नसक्ने अवस्थामा पुगेका छन् । अन्य चालक सामान्य घाईते छन् । 

आफुमाथि बिना कारण भारतीय सुरक्षाकर्मीले कुटपिट गरि घाईते बनाएको भन्दै सातजना ट्रक मजदुरले आज बिहान नेपालको सिमावर्ती बेलहिया ईलाका प्रहरी कार्यालयमा कारवाहीकालागि लिखित निवेदन दिएका छन् ।

दुई हप्तादेखि लाईनमा रहेका समय अन्य गाडीले पालो मिचेर अगाडी गएको बिषयमा सोधपुछ गर्न लाग्दा आफुहरुमाथि निर्घात कुटपिट भएको ना ३ ख ८६६ का चालक संयोग थापाले बताए । उनले पछिल्लो पटक सुनौलीका भारतीय सुरक्षाकर्मीले पैसा खुवाएका गाडीलाई अन्यको पालो मिचेर गाडी पास गराईदिने गरेको र आफुहरुसंग उनिहरुले गाडी अगाडी बढाउन पैसा मागेको बताए । 

भारतले नेपालमाथि नाकाबन्दी लगाएपछि सुनौली नाकाहुदै नेपाल आउने गाडीसंग भारतीय पुलिस, भन्सार कर्मचारी, सुनौली नजिकको कोतवाली थाना लगायत्का सुरक्षाकर्मीले चर्को रुपमा पैसा असुल्दै नेपालतर्फ गाडी छाडिदिने गरेका छन् । पैसा खुवाएका गाडीलाई भारतीय सुरक्षाकर्मी स्वयंले सकर्टिङ्ग पास गराईदिने र पैसा नखुवाएका गाडी जहाको त्यही सडक किनारामा थन्किने गरेका छन् ।

धेरै दिनसम्म आफ्नो गाडी सहितको सामान बिच बाटोमा रोकिएपछि नेपाली आयातकर्ताले पैसा खुवाउदै गाडी छुटाउन थालेका हुन् र सुनौली नाकाबाट नेपाल आउनु पर्ने गाडी महिनौंदेखि सिमानादेखि करिव ३५ किमी पर कोल्हुईसम्म दोहोरो लाईन छ ।

ना५ख ५८०७ काचालक सुरेश लामाले भारतीय सुरक्षाकर्मीले कुटपिट गर्दै आफुसंग भएको २ हजार ५ यस भारु समेत खासेको बताए । पिडीतका अनुसार, उनले कुटाई खाएपछि उनको गाडी सिमाना नजिकै पुयाईदिने भनि भारतीय पुलिसले २ हजार र गाडीको ब्लुबुक मागे । तर, बिहानसम्मपनि गाडी जहाको त्यही रह्यो । किन गाडी नलगेको ? भन्दै प्रश्न गर्दा उनले उल्टै गाली खानु पर्‍यो । ब्लुबुक समेत नदिएपछि फेरी ५ सय भारु दिएर फिर्ता लिनु पर्‍यो ।

सिमावर्ती नेपालको बेलहिया ईलाका प्रहरि कार्यालयका प्हरी निरिक्षक अभय बिक्रम शाहीले पिडीत चालक आफुसंग आएपछि तत्कालै सिमावर्ती सुनौली थानका ईन्चार्ज समक्ष लगेर कुरा गर्दा उनले चालकहरुबिचको आपसी झगडा भएको जवाफ दिएको बताउनु भयो ।

घाईते चालकहरुको गुनासो पछि नेपाल प्रहरीले भारतीय प्रहरीसाग छलफल गरी घाईते चालकहरुलाई उपचार खर्च दिन सहमत भएको रुपन्देहीका प्रहरी उपरीक्षक बुद्धि बहादुर गुरुङ्गले बताउनु भयो ।  कान्तिपुरमा खबर छ !
Read more ...

चलचित्र ‘कबड्डी कबड्डी’: एक हप्ता नपुगी दुई करोडको व्यापार

http://www.onlinecanadanepal.com/2015/09/kabaddi-kabaddi-nepali-movie-official_22.html
चलचित्र ‘कबड्डी कबड्डी’ ले करिब पाँच दिनमा रु दुई करोडभन्दा बढीको व्यापार गरिसकेको निर्माण पक्षले जनाएको छ ।
Read more ...

Monday, 30 November 2015

नाकाबन्दीको विरोधमा भारतको संसद् अवरुद्ध गर्ने तयारी

भारतले नेपालमाथि गरेको नाकाबन्दीको विरोध गर्दै भारतको राज्यसभाका विपक्षी दलका सांसदले संसद अवरुद्ध गर्ने भएका छन् । नयाँ पत्रिका दैनिकमा समाचार छ ।

उनीहरूले संसद्को बैठक अवरुद्ध गरेर सरकारलाई दबाब दिन लागेका हुन् । भारत सरकारले नेपालको स्वतन्त्रतामाथि धावा बोलेको विपक्षी दलका सांसदको भनाइ छ ।

 ‘हामी अब छिट्टै संसद्का कारबाही अवरुद्ध गरेर नाकाबन्दी हटाउन दबाब दिन्छौँ,’ राज्यसभाका सांसद देवीप्रसाद (डिपी) त्रिपाठीले सोमबार आफ्नै निवासमा भने, ‘नोभेम्बर २१ मा विदेशमन्त्रीसहितको बैठकमा पनि यो चेतावनी दिइसकेका छौँ, अब छाड्नेवाला छैनौँ ।’ –नयाँ पत्रिकाबाट

Read more ...

भारतीय राजदूतलाई फिर्ता पठाउन माग, मोदीलाई नेमकिपाको पत्र

भारतीय राजदूत रन्जित राय नेपालभित्र लगातार विवादित बन्दै गएका छन् ।  भारतीय नाकाबन्दीविरुद्ध नेपाल मजदुर किसान पार्टीसम्बद्ध पेशागत तथा जनवर्गीय संगठनहरुले सोमबार काठमाडौंस्थित भारतीय दूतावास अगाडि प्रदर्शन गरेका छन् ।
रत्नपार्कबाट सुरु भएको जुलुसले भारतीय दूतावास पुगेर ज्ञापनपत्र बुझाएको थियो ।
ज्ञापनपत्र बुझाउनुअघि दूतावास अगाडि आयोजित विरोधसभामा सहभागी वक्ताहरुले भारतीय राजदूत रणजित रायलाई फिर्ता पठाउन नेपाल सरकारलाई आग्रह गरेका थिए ।
दूतावासमार्फत् भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई पठाइएको ज्ञापनपत्रमा काठमाडौंस्थित भारतीय दूतावास, वीरगन्ज र विराटनगरस्थित भारतीय महावाणिज्य दूतावास अवाञ्छित गतिविधिमा संलग्न हुँदै आएको जिकिर गरिएको छ ।
साथै, स्वतन्त्र र सार्वभौमसत्ता सम्पन्न नेपालको आन्तरिक मामिलामा हस्तक्षेप नगर्न र मैत्रीपूर्ण, आपसी सम्मानकासाथ प्रगतितर्फ अघि बढ्न भारतीय प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह पनि गरिएको छ ।

सीमा क्षेत्रमा उपद्रो मच्चाउने भारतीय सुरक्षाकर्मीलाई नियन्त्रण गर्न र नेपाललाई बंगलादेशसम्मको बाटो उपलब्ध गराउन पनि प्रदर्शनकारीहरुले माग गरेका थिए ।
Read more ...

Sunday, 29 November 2015

आज बिहान ६ बजेर १० मिनेट जाँदा काठमाडौं केन्द्र बनाएर ४.१ को परकम्प

काठमाडौं- आज बिहान ६ बजेर १० मिनेट जाँदा ४.१ रिक्टर स्केल म्याग्नेच्युटको परकम्प गएको राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रले जनाएको छ। शिवपुरी नागार्जुन राष्ट्रिय निकुञ्ज परिसरमा केन्द्रविन्दु बनाएर गएको परकम्प राजधानीवासीले महसुस गरेका थिए। गत वैशाख १२ गते गएको 'गोरखा' भूकम्पको परकम्प अझै गइरहेका छन्। यसअघि शुक्रबार पनि काभ्रेलाई केन्द्रविन्दु बनाई ४।१ रिक्टर स्केलको परकम्प गएको थियो। वैशाख १२ गतेपछि अहिलेसम्म चार रिक्टर स्केलभन्दा माथिका ४१४ वटा परकम्प गइसकेको भूकम्प मापन केन्द्रले जनाएको छ। रासस
Read more ...

भूकम्पपछि राहत तथा उद्धारका क्रममा करोडौँको भ्रष्टाचार भएको अख्तियारको ठहर

http://www.onlinecanadanepal.com/2015/11/ciaas-report-on-corruption-on.html
काठमाडौँ, १३ मङ्सिर । गत वैशाख १२ गते गोरखाको बारपाक आसपास केन्द्रबिन्दु बनाइगएको भूूकम्प तथा त्यसपछिका पराकम्पनपछि राहत तथा उद्धारका क्रममा सरकारी निकायले करोडौँको भ्रष्टचार गरको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले जनाएको छ ।
Read more ...

About

सत्य तथ्य समाचार,मनोरञ्जनात्मक खबरका साथै विश्वमा के घटना घटिरहेको छ संसारलाई एकै पटक र एकै ठाउँबाट हेर्नलाई नयाँ खबरमा प्रकाशित समाचार र विभिन्न भिडियोहरु हेर्नुहोस ।

Like Us