Sunday, 7 February 2016

नायिका नेहा पुनलाई बलात्कारपछि हत्या गर्ने हत्यारा पक्राउ, पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गरिदै

नायिका नेहा पुनको हत्यामा संलग्नलाई पक्राउ गर्न कास्की प्रहरी सफल भएको छ । प्रहरी स्रोतका अनुसार पोखरा न्युरोडका सतिश खड्की नेहा हत्याको अभियोगमा पक्राउ परेका छन् ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीका प्रमुख एसपी हरि पालले नेहा पुनको हत्यारालाई १ /२ दिनमैं सार्वजनिक गरिने जानकारी दिए । एसपी पालले भने–‘नेहाको हत्यारा नजिकै हामी पुगीसकेका छौं, अब १/२ दिनमा नै हामी घटनाको दोषीलाई सार्वजनिक गर्नेछौं ।’

१९ वर्षीया नेहाको हत्या लगत्तै कास्कीका प्रहरी नायव उपरिक्षक गजुसिद्वी बज्राचार्यको नेतृत्वमा पाँच सदस्यीय अनुसन्धान टोली बनाई प्रहरीले हत्याराको खोजी गरेको थियो ।

उक्त टोलीमा अञ्चल प्रहरी कार्यालय गण्डकीको गुल्ममा कार्यरत प्रहरी निरीक्षक देवी पौडेल, जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीका प्रहरी नायव निरीक्षकद्वय रामबहादुर अधिकारी र सुदर्शन लम्साल र अञ्चल प्रहरी कार्यालय गण्डकीका प्रहरी सहायक निरीक्षक भद्रकृष्ण पौडेल रहेका थिए ।

गत सोमबार बिहान घरबाट काममा निस्केकी १९ बर्षिया नेहाको शव भोलिपल्ट बिहान मंगलवार घर नजिकै भेटिएको थियो । साँझ कामवाट जहिले पनि टुप्लुक्क घर आईपुग्ने नेहा सोमबार अबेरसम्म नआएपछि रातभर उनका परिवारले नेहाको खोजी गरेका थिए ।

विहान घुमफिर गर्न निस्केका छिमेकीहरुले कालो कपडाले ढाकेको शव देखेर हल्ला गरेपछि नेहाका आफन्त घटनास्थलमा पुग्दा छाँगोवाट खसेजस्तै भएका थिए । पछि प्रहरी आएर हेर्दा शव अर्धनग्न अवस्थामा र टाउको पछाडि रगताम्मे गम्भिर चोट देखिएको थियो ।

दिदी र आमासँगै बस्दै आएकी नेहाको मृत्युपछि आमा वेहोश भएकी थिईन् । अहिले पनि छोरीलाई सम्झेर आमा एकदमै शिथिल अवस्थामा रहेकी मामा यामप्रसाद पुनले बताए ।

उनले नेहाले प्लस टुसम्म अध्ययन गरेकी जानकारी दिए । नेहाले केही बर्ष पहिला बनेको मगर भाषाको चलचित्र ‘गाउला’ मा सहनायिका र अर्को चलचित्रमा ‘यूँपा’ की नायिकाको भूमिका निर्वाह गरेकी थिइन ।

यता, यो घटनाको बिषयमा पोखराबाट प्रकाशित हुने समाधान दैनिकमा सतिशले नेहाको हत्या गरेको प्रहरीसँग स्विकार गरेको समाचार प्रकाशित भएको छ । उनले १८ गते राती नेहाको हत्या गरेको स्विकारेका छन् ।
Read more ...

सरकारले १० वर्षमा १० हजार मेगावाट बिजुली उत्पादन गर्ने

सरकारले १० वर्षमा १० हजार मेगावाट विद्युत उत्पादन गरी देशलाई आर्थिकरुपमा समृद्ध बनाउने उद्देश्यका साथ विद्युत संकट निवारणको कार्ययोजना तयार परेको छ।

विद्युत संकट निवारण कार्ययोजना तथा विद्युत विकास दशकका रुपमा आउन लागेको योजनाले विद्युत उत्पादन, प्रसारण र वितरण प्रणालीलाई एकसाथ अघि बढाउने लक्ष्य लिएको छ।

कार्ययोजना चालू आर्थिक वर्षमै सुरु भई आर्थिक वर्ष २०८२-८३ सम्म लागू हुनेछ। कार्ययोजना लागू भएको ३ वर्षभित्र देशलाई लोडसेडिङ मुक्त गर्ने लक्ष्य छ।

भारतको बिजुलीले केही वर्षभित्र नेपालको लोडसेडिङ हटाउने र त्यसपछि नेपालमा उत्पादन गरेर भारतीय निर्भरताको अन्त्य र निकासी गर्नेसममका योजना छन्। 
Read more ...

अब राजेन्द्र महतोलाई मधेस प्रवेशमा रोक

मधेस आन्दोलनमा गद्धार गरेको भन्दै मधेसी मोर्चाको एक घटक सद्भावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोलाई मधेस प्रवेशमा रोक लगाउने तयारी गरिएको छ ।

मोर्चा सम्बद्ध अन्य पार्टीका नेताले मधेस आन्दोलनप्रति गद्धार गरेको भन्दै उनलाई मधेस प्रवेशमा रोक लगाउने तयारी गरिएको मोर्चाका एक नेताले काठमाण्डु टुडेलाई बताए । उनले भने, ‘मधेस आन्दोलन एउटा बिन्दुमा पुग्न लागेका बेला महतोजीले गद्धार गर्नुभयो । हामीले उहाँलाई मधेस प्रवेशमा रोक लगाउने तयारी स्वरुप छलफल गरेका छौा । मोर्चाको बैठक बसी छिट्टै यस विषयमा उचित निर्णय लिनेछौँ ।’

साथै महतोलाई मोर्चाबाट अलग गर्ने तयारी समेत गरिएको छ । महतोले नाकाबन्दीका कारण जनताले धेरै दुःख पाएको भन्दै वीरगञ्ज नाका खोल्नुपर्ने अभिब्यक्ति दिएका थिए ।

स्रोतका अनुसार नाकामा धर्नामा रहेका मोर्चाका कार्यकर्तालाई हटाएर नाका खोलेपछि पुनः नाका बन्द गराउने तयारी गरिएको थियो । तर, यसमा महतोले असहयोग गरेका थिए ।kathmandutoday
Read more ...

सागमा आज नेपाललाई दुई पदक

दक्षिण एसियाली खेलकुद सागमा सुस्मिता तामाङले उसुको छानक्वानमा रजत पदक जितेकी छिन् । यसअघि आजै विजय सिन्जालीले छानक्वानमा भारतीय खेलाडीभन्दा पछाडी पर्दै रजत जितेका छन् । उनले ८ दशमलव ७९ अंक प्राप्त गरे भने भारतीय खेलाडीले ९ दशमलव ५ अंक जोडेका थिए । रजत पदक जितेपछि सिन्जालीले सानो गल्तीका कारण स्वर्ण पदक जित्न नसकेको प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

यसैवीच, साग महिला फुटवलमा अहिले नेपालले माल्दिभ्सविरुद्ध प्रतिस्पर्धा गरिरहेको छ । पहिलो हाफसम्ममा नेपालले १–० को अग्रता लिएको छ । पहिलो खेलमा नेपालले बंगलादेशलाई हराएको थियो । पुरुष फुटवलमा आज नेपालले भूटानविरुद्ध खेल्दैछ ।
Read more ...

Saturday, 6 February 2016

फुटबलबाट दुई स्वर्ण

नेपालले अन्तर्राष्ट्रिय फुटबल प्रवेश गरेयता सबैभन्दा लामो समय राष्ट्रिय टोलीमा रहने खेलाडी हुन् राजुकाजी शाक्य। समूहगत खेल भए पनि १७ वर्षे खेल जीवनमा शाक्यले प्राप्त गरेको सफलता समकालीन कुनै खेलाडीको नाममा छैन। नेपाली फुटबलको पहिलो पुस्ताका सफल खेलाडी शाक्यले आफ्नो पूरा जीवन यही खेलमा समर्पण गरेका छन्। खेल जीवनपछि उनी प्रशिक्षणमा संलग्न छन्। अहिले उनकै नेतृत्वमा नेपालको पुरुष यु–२३ टोलीले साग फुटबलमा भाग लिइरहेको छ।


नेपालले फुटबलमा प्राप्त गरेको अहिलेसम्मका सबैभन्दा ठूला दुई सफलताको स्वाद चाख्नेमा दुई खेलाडी मात्र छन्। दक्षिण एसियाली खेलकुद (साफ हालको साग) को आठौं संस्करणसम्म फुटबलमा राष्ट्रिय टोलीले भाग लिने चलन थियो। नेपालले १९८४ र १९९३ मा फुटबलबाट स्वर्णपदक जितेको थियो। दुवैपटक स्वर्ण जित्दा टोलीमा हुने दुई खेलाडीमध्ये एक राजुकाजी हुन् भने अर्का हुन्– उमेश प्रधान। १९८७ मा शाक्य सम्मिलित टोलीले साफमा रजत पदक पनि जितेको थियो।

नेपालले पछिल्लो पटक शाक्यकै नेतृत्वमा स्वर्ण पदक जितेको थियो। छैटौं साफमा नेपाललाई स्वर्ण पदक दिलाउने फुटबल एक्लो खेल थियो। अहिले पनि ती सफलतालाई सम्झेर शाक्य रोमाञ्चित हुन्छन्। 'हरेक खेलाडीलाई आफ्नो खेल जीवन प्यारो लाग्छ। खेलाडीकै रुपमा हुँदाको नसाले फुटबलमा फरक भूमिकामा देखिनु अर्को पाटो हो,' ५४ वर्षे शाक्य भन्छन्, 'मलाई खेलाडी हुँदा नै बढी आनन्द लाग्थ्यो।'

लामो खेल जीवन सम्झँदा उनी राष्ट्रिय टोलीमा पर्ने अनुमान पनि नगरेको प्रसंग छुटाउँदैनन्। तर, लगातारको मिहिनेत र साधनाले उनलाई नेपाली फुटबलको शिखरमा पुर्यारयो। राष्ट्रिय टोलीबाट लामो समय खेल्नेमा शाक्यको नाम अग्रपंक्तिमा आउँछ।

शाक्यको खेल जीवनको सुरुआत जन्मथलो धरानबाट भएको थियो। स्कुले जीवनबाटै उनले फुटबल खेले। 'हामी हुर्के–बढेको ठाँउमा फुटबलमैत्री वातावरण थियो। धरानमा रहेको ब्रिटिस क्याम्पका कारण पनि त्यहाँ फुटबलको बेग्लै माहोल थियो,' उनी सम्झन्छन्, 'दाइहरुले खेलेको देख्दा रहर लाग्थ्यो। त्यही रहर नशामा परिणत भएको पत्तै भएन। पछि त फुटबल नै जीवन भयो।'

स्कुलबाट कलेज हुँदै करियर अघि बढ्दा उनले २०३३/३४ सालमा जनकपुर चुरोट कारखानाको टोलीमा आबद्ध हुने मौका पाए। जसले उनको करियरको दायरा धरानबाट फैलियो। २०३८ सालको पहिलो राष्ट्रिय खेलकुद उनले जनकपुरबाट खेले। त्यति बेलाको प्रदर्शनले उनलाई १९८१ मा सिक्किमको गभनर्स गोल्डकपमा भाग लिने तत्कालीन राष्ट्रिय टोलीमा बोलाइयो। त्यसपछि भने उनको फुटबल जीवनले नयाँ उचाई लियो। १९८२ को एसियाली खेलकुद नेपालले खेलेको पहिलो आधिकारिक अन्तर्राष्ट्रिय खेल थियो। त्यो खेलमा पनि उनी राष्ट्रिय टोलीको हिस्सा थिए।

एसियाली खेलकुद देखि १९९७ मा काठमाडौंमा सम्पन्न प्रथम साफ च्याम्पिपियनसिपसम्म पुग्दा उनी बिरलै मात्र टोलीबाट अलग भए। 'मेरो जीवनको त्यो स्वर्णिम समय थियो। खेलबाहेक अरु केहीमा ध्यान गएन, अहिले जस्तो सुविधा त्यतिबेला थिएन,' उनले भने, 'हामी केही पाउने आशाभन्दा पनि देशका लागि र आफ्नो परिचय बढाउनका लागि फुटबललाई जीवन मान्थ्यौं। सम्भवतः त्यही भावनाले नेपाली फुटबलको ऐतिहासिक सफलतामा नाम जोडिन्छ। मैले अहिलेसम्म कमाएको सबैभन्दा ठूलो सम्पत्ति त्यही हो, मेरो त्यो इतिहासलाई कसैले तोड्न सक्दैन।'

१९९९ मा आठौं साफमा नेपालले रजत पदक जित्दाको समय राष्ट्रिय टोलीको सहायक प्रशिक्षक रहेका शाक्य फेरि एकपटक देशलाई स्वर्ण पदक दिलाउने जिम्मेवारी काँधमा लिएर भारत यात्रामा निस्केका छन्।

'मैले खेल जीवनमा दुईपटक स्वर्ण र एकपटक रजत जिते। सहायक प्रशिक्षकका रुपमा पनि रजत जितेको अनुभव छ,' उनले भने, 'घरेलु फुटबलमा म अलि 'अनलक्की' प्रशिक्षकमा पर्छु। अहिले फेरि यु–२३ हेर्ने अवसर मिलेको छ। यसपटक स्वर्ण जितेर पुरानो दाग मेटाउन प्रयास गर्नेछु।'

एनआरटीलाई लामो समय प्रशिक्षण गराएका शाक्यले आर्मी र लक्ष्मी हुन्डाई मनाङ मर्स्याङ्दी क्लब सम्हाल्दा पनि कहिल्यै सहिद स्मारक लिग जित्न सकेका छैनन्। यद्यपि उनले प्रशिक्षकको रुपमा नकआउट प्रतियोगिताका थ्रुपै उपाधि जितेका छैनन्। खेल जीवनमा प्राप्त गरेको सफलतालाई शाक्य प्रशिक्षकका रुपमा जोड्न चाहन्छन्। 'दक्षिण एसियाली स्तरमा हामी कमजोर छैनौं। तर, यु–२३ ले खेलेयता हामीलाई भाग्यले पनि त्यति साथ दिएको छैन,' उनको आशा छ, 'यसपटक हामीले भर्खरै बंगबन्धु गोल्डकप जितेका छौं। त्यो सफलताको मनोबल र त्यही टोलीको निरन्तरता भएकाले स्वर्ण पदकको आशा गर्न सकिन्छ।'
Read more ...

राजेन्द्र महतो राजा फर्काउने खेलमा लागेको उपेन्द्रका सहयोगीको आरोप

स्थानीयबासी र भारतीय व्यापारीको बलमा वीरगञ्ज नाका खुलेपछि मधेसी मोर्चामा उपेन्द्र यादव र राजेन्द्र महतोको टकराव सतहमै आएको छ । मधेसी मोर्चाका शीर्ष नेताहरुको बैठक समेत बस्न सकेको छैन भने नेताहरु वक्तव्यबाजीमा लागेका छन् ।

संघीय समाजवादी फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवका निकटवर्तीहरुले सदभावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोलाई आन्दोलन तुहाएको आरोप लगाएका छन् । र, ज्ञानेन्द्र साह र केपी ओलीसँग मिलेर राजा फर्काउने खेलमा लागेको आरोप छ ।

उसो त मधेसी मोर्चामा उपेन्द्र र राजेन्द्रको टकराव नयाँ होइन । चीनको झण्डा जलाएको प्रकरणमा पनि मधेसी मोर्चामा उपेन्द्र र राजेन्द्र नै आमने सामने भएका थिए । मोर्चा निटकवर्तीहरुका अनुसार दुई नेता दुई नम्बर प्रदेशमा आफ्नो वर्चश्व कायम गर्ने दाउमा लागेका छन् । र, आफूलाई फरक देखाउनै भए पनि चर्का कुरा गर्छन् । जसले तीन दल र मधेसी मोर्चाबीच भएको सहमति प्रयासलाई असफल बनाउन समेत भूमिका खेल्यो भने त्यही कटरवले वीरगञ्ज नाका पनि खुल्यो ।
Read more ...

के नेपालमा फेरि ठूलो भूकम्प आउँदैछ ? यसो भन्छन् ज्योतिष !

नेपालमा विनाशकारी भूकम्प गएको वर्षदिन पुग्न लाग्दा समेत अझै त्रास कायमै छ ।

शुक्रबार राति मात्रै सिन्धुपाल्चोक केन्द्रविन्दु भएर गएको ५.५ रेक्टर स्केलको भूकम्पले सर्वसाधारणलाई थप त्रसित बनाएको छ । हिजो रातिको भूकम्पपछि मानिसहरुमा फेरि पनि भूकम्प आउने होकी भन्ने प्रश्न र शंका उब्जिएको छ ।

यस प्रश्नको जवाफमा ज्योतिषहरुले भने फरक धारणा पेस गरेका छन् । चर्चित युवा ज्योतिष सुनील सिटौलाले तत्कालै भूकम्पको योग नदिएको बताए । उनले भने- तत्कालै भूकम्पको योग छैन्, ठ्याक्कै एक महिनापछि सूर्य ग्रहण छ । यस्तोमा पनि ठूला–ठूला भूकम्प आउने ज्योतिष शास्त्रमा देखिएको छ । सबै भन्दा बढी त पूर्वी एसिया क्षेत्र नै जोखिममा देखिन्छ ।

उनका अनुसार अब आउने भूकम्प पाँच रेक्टर भन्दा माथिका हुनेछन् । ज्योतिषले भनेअनुसार पूर्वी एसिया भूकम्पको उच्च जोखिममा रहेको देखिन्छ । जबकी नेपालको भूभाग दक्षिण एसियामा पर्छ ।dainiknepal
Read more ...

१२ औं सागमा देवी चौधरीबाट नेपाललाई पहिलो पदक

गुहावाटी:  भारतोलनकी खेलाडी देवी चौधरीले भारतको गुहावाटीमा जारी १२ औं साग खेलकुद प्रतियोगितामा नेपालका लागि पहिलो पदक दिलाएकी छन् ।

वेटलिफ्टिङको ५३ किलो समूहमा उनले कास्य पदक जित्दै नेपालको पोल्टामा पहिलो पदक दिन सफल भएकी हुन् ।
Read more ...

माइक्रो बस दुर्घटना हुँदा ८ नेपाली सैनिकको मृत्यु

 शनिबार  दिउँसो नुवाकोटमा माइक्रो बस दुर्घटना हुँदा ८ जनाको मृत्यु भएको छ भने ६ जना घाइते भएका छन्।  नुवाकोटका नेपाल प्रहरीका डिएसपी सिद्धिविक्रम शाहले काठमाडौंबाट तालिम सकेर नुवाकोट जाँदै गरेका नेपाली सेनाका सैनिक चढेको माइक्रो बस केउरेनीमा  दुर्घटनामा परेको बताए।
 

काठमाडौंबाट त्रिशुली जाँदै गरेको  बा १ ज ७५८३ नम्बरको माइक्रो बस दुर्घटना हुँदा केही सैनिक परेको प्रारम्भिक सूचना आएको नेपाली सेनाका प्रवक्ता सहायक रथी ताराबहादुर कार्कीले बताए।  मृतकको सनाखत भइसकेको छैन।

६ जना घाइतेलाई उपचारका लागि काठमाडौं ल्याएको छ।
Read more ...

Friday, 5 February 2016

चर्चामा रहेको चलचित्र विन्दास ३ को पहिलो दिनको कमाई १८ लाख ५५ हजार


नायिका शुभेच्छा थापाले अभिनय गरेको  चलचित्र बिन्दास ३ ले रिलिज भएको पहिलो दिनमा १८ लाख ५५ हजार कलेक्सन गरेको छ ।

 पहिलो दिन आज दर्शकको भीड लागेको थियो । दिनभर अन्तर्वार्तामा ब्यस्त रहेकी  नायिका शुभेच्छा थापाले भोली शनिबार परेकोले कमाइ झनै बढ्ने बताइन ।

 बिन्दास १ र २ को सफलता पछि बिन्दास–३ निर्माण गरेको युनिटले फिल्ममा दर्शकको भीड बढेका कारण आफूहरू उत्साहित भएको जनाएका छन् । यो फिल्मका लागि  नायिका थापाले खादाको प्रयोग गरेर फोटो सुट गराएपछि विवाद चुलिएको थियो । थापाका अनुसार विन्दास ३ पछि मखमली फिल्म रिलिज हुँदैछ । 
Read more ...

About

सत्य तथ्य समाचार,मनोरञ्जनात्मक खबरका साथै विश्वमा के घटना घटिरहेको छ संसारलाई एकै पटक र एकै ठाउँबाट हेर्नलाई नयाँ खबरमा प्रकाशित समाचार र विभिन्न भिडियोहरु हेर्नुहोस ।

Like Us