Thursday, 27 August 2015

कैलाली घटनाबारे एसएसपी रमेश खरेलले मुख खोले

काठमाडौं, ८ भदौ । नेपालमा प्रहरीका चर्चित एसएसपी रमेश खरेलले कैलालीको टीकापुरमा भएको हिंसात्मक घटनाबारे सक्षिप्त प्रतिक्रिया दिएका छन् । दैनिक नेपालसँग टेलिफोनमा कुरा गर्दै एसएसपी खरेलले कैलालीमा भएको घटना निन्दनीय भएको भन्दै घटनामा संलग्न अपराधीलाई कर्तव्य ज्यान मुद्दामा जेल हाल्नुपर्ने बताए । ‘मैले आइजीपी सापसँग पनि कुरो गरिसकेको छु, यस्तो क्रुर अपराध गर्नेलाई कर्तव्य ज्यान मुद्दामा आजीवन जेल हाल्नुपर्छ ।’ उनले भने ।

उनले घटनामा भारतीय अपराधिक समूहको समेत घुसपैठ भएको सुनिन आएकाले भारतीय प्रहरीको समन्वयमा छानविन गरी नेपाल प्रहरीले अपराधीलाई कानुनी दायरामा ल्याएरै छाड्ने बताए ।
‘इण्डियन पुलिससँग संगठनको राम्रो समन्वय रहि आएको छ, यदि भारतबाट घुसपैठ भएको भने अपराधीहरुलाई पक्रेर इण्डियन पुलिसले नेपालको जिम्मा लगाउनुपर्छ । नेपाल ल्याएर उनीहरुलाई कडा भन्दा कडा सजायँ दिएर कारवाही गनृुपर्छ ।’

उनले घटनाको अनुसन्धानमा सबै पक्षले सुरक्षा निकायलाई सहयोग गर्नुपर्ने धारणा राखे । यसैबीच एसएसपी खरेलले आफ्नो नामबाट फर्जी फेसबुक पेज बनाएर जथाभावी लेख्नेविरुद्ध कानुनी उपचारमा लागेको बताए ।
Read more ...

Tuesday, 25 August 2015

नाती हृदयेन्द्रलाई राजा बनाउन पूर्वराजाको यस्तो दौडधुप

पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र साह पारस पुत्र हृदयेन्द्रलाई सेरेमोनियल राजाको प्रस्ताव गर्न भारत भ्रमणमा गएको स्रोतलाई उद्धृत गर्दै आजको नेपाल समाचार पत्रमा खबर छापिएको छ। नयाँ संविधान बनाउने पूर्वसन्ध्यामा  तराई लगायत मुलुकका बिभिन्न भागमा हिंशा भड्किरहेको यो अवस्थामा पूर्वराजाको भ्रमणलाई राजावादीहरूले अति महत्वका साथ लिएका छन्।
 हिन्दु राज्य र आफ्न अस्तित्व जोगाउने पक्षमा पूर्वराजाले भारत भ्रमण गरेको हुनसक्ने आशंका  गरिएको छ।
पूर्वयुवराज पारसको समेत सहमतिमा छोरा हृदयेन्द्रलाई स्थान दिन पूर्व राजपरिवारको भारत भ्रमण भएको हुनसक्ने निर्मल निवास स्रोतले जनाएको छ। अति गोप्य भेटघाटमा भएको कुरा सार्वजनिक हुनसक्ने भन्दै सरकारी सुरक्षाकर्मीलाई नलिइ आफूमात्रै भ्रमणमा  गएका पूर्वराजा केही दिन अझै थाइल्याण्डमै बस्ने भएका छन्।‘खै कहिले आउनुहुन्छ थाहा छैन, हामीलाई अनिश्चित भनिएको छ,’निर्मल निवासका एक कर्मचारीले भने। थाइल्याण्डबाट पुनः भारत जाने सम्भावना रहेको भन्दै ति कर्मचारीले भने,‘केही निचोड निस्किएपछि मात्रै उहाँ नेपाल आउने सम्भावना छ।’ १२ वर्ष पुगेका नाती हृदयेन्द्रको पक्षमा लबिङ गर्न भारत पुगेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र र हिमानीले नेपालको पछिल्लो अवस्थाबारे पनि त्यहाँको उच्च स्रोतलाई जानकारी गराएका थिए।
पूर्वराजाले भारतमा उच्च तहको भेटघाट गरेका थिए। नेपालबाट भारत प्रस्तान गर्दा राजनीतिक रूपमा चहलपहल हुने भएकाले उनी थाइल्याण्डबाट सुटुक्क भारत गएका थिए। अति गोप्य राजनीतिक  भ्रमणमा उनले बुहारी हिमानीलाई पनि सँगै राखेका थिए। करिब एक साता अघि उनी थाइल्याण्डबाट गएर पुनः थाइल्याण्ड फर्किएका हुन्।
Read more ...

प्रधानमन्त्रीले राजिनामा दिएको ट्वीटले तरंग

कैलाली लगायत देशका विभिन्न स्थानमा तनावपूर्ण अवस्था कायम रहेको समयमा मंगलबार दिउसो प्रधानमन्त्रीकै नाममा खोलिएको ट्वीटर अकाउन्टबाट राजिनामा घोषणा गर्दै ट्वीट भएपछि धेरै अचम्मित भए ।


केही समय सम्म प्रधानमन्त्रीको ट्वीट ह्याक भएको हो कि भन्ने आशंका पनि ट्वीटेहरुले गरे तर यो प्रधानमन्त्रीको आफ्नै नभएर उनको नाममा खोलिएको उस्तै देखिने फर्जी अकाउन्टबाट भएको ट्वीट थियो ।
Read more ...

कैलाली घटनामा संलग्न ४ अभियुक्त पक्राउ

सात सुरक्षाकर्मी र एक जना बालकको ज्यान जाने गरी भएको कैलाली घटनाका चार आरोपीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। सुदूर पश्चिम क्षेत्रीय प्रहरी कार्यालयका डिआइजी रामकुमार खनालले ४ जना पक्राउको पुष्टि गर्दै उनीहरुमाथि छानवीन भइरहेको बताए। पक्राउ परेका व्यक्तिहरुको नाम प्रहरीले सार्वजनिक गरेको छैन।कैलालीको टीकापुरमा आन्दोलनकारीले ७ सुरक्षाकर्मी र १ बालकको अमानवीय ढंगले हत्या गरेका थिए।
Read more ...

प्रेम विवाह गरेको भन्दै सिरहामा बहिनीमाथि दाजुले गोली चलाए

सिरहाको लहान नगरपालिका– २० स्थित सिंग्राहीका एक युवकले मंगलबार बिहान आफ्नै बहिनीमाथि गोली चलाएका छन् ।
गोली लागेर स्थानीय २३ वर्षीया रेणुकुमारी महतो गम्भीर घाइते भएकी छन् । घाइते रेणुलाई उपचारका लागि विराटनगर लगिएको छ । रेणुको बिहे गत वर्ष सिरहाको चौहर्वामा गरिदिइएको थियो, तर त्यहाँबाट भागेर सिंग्राहीस्थित घर अगाडि नै प्रेम विवाह गरी आएको झोंकमा भाइले नै गोली चलाएर मार्ने प्रयास गरेको स्थानीयको भनाइ छ ।
स्थानीय सन्तोष महतोले भने, ‘पहिले रेणुमाथि गोली प्रहार भयो । तर कपालमा हल्कामात्र लाग्यो । त्यसपछि धारिलो हतियारले रेणुको हात र टाउकोमा प्रहार गरेर अवस्था गम्भीर बनायो ।’
गोली चलाउने दाजु उमेश साह भने फरार भएका छन् ।
यता इलाका प्रहरी कार्यालय लहानका प्रमुख तथा प्रहरी नायब उपरीक्षक उमाप्रसाद चतुर्वेदीले रेणुमाथि गोली प्रहार नभई धारिलो हतियारमात्र प्रहार गरेर गम्भीर घाइते बनाएको बताएका छन् । उनले घटनाबारे विशेष अनुसन्धान भइरहेको पनि बताए ।
Read more ...

बालुवाटारमा बसेको चार दलको शीर्ष बैठकद्धारा संविधान नरोक्ने यस्तो निर्णय

प्रहरीका एसएसपीसहित आठजनाको ज्यान जाने गरी कैलालीमा भएको हिंसात्मक झडपपछि प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा मंगलबार बसेको चार दलका शीर्ष नेताहरुको बैठकले संविधान निर्माण नरोक्ने निर्णय गरेका छ।

अन्तिम चरणमा पुगेको संविधान निर्माण प्रकियालाई भाड्नका लागि विभिन्न कुनाबाट षडयन्त्रहरु भइरहेको विश्‍लेषण गर्दै संविधान निर्माणलाई कुनै पनि हालतमा रोक्न नहुने निश्कर्षमा पुगेका छन्। जनताबाट भइरहेको स्वभाविक प्रदर्शन र प्रतिक्रियालाई भड्काउने र हिंसा फैलाउने कोसिस भइरहेकोले यसप्रति सचेत रहन र सामाजिक सद्‍भाव तथा शान्ति कायम गर्न सहयोग गर्न सबैसमक्ष अपिल पनि गरेको छ।

Read more ...

Monday, 24 August 2015

कृतिम मिल्क होलिडे विरुद्ध काभ्रेका किसानले बनेपाको सडकमा दुध पोखे

बन्दको बहाना बनाई दुग्ध विकास संस्थानले दूध संकलन नगरेको विरोधमा काभ्रेका ग्रामीण भेगका किसानहरुले सोमबार बनेपाको चारदोबाटोमा दूध पोखेर विरोध गरेका छन् ।

दुग्ध विकास संस्थान, नेपाल डेरी एसोसियसन, नेपाल डेरी उद्योग संघको मिलोमतोमा दुग्ध विकास संस्थाले कृत्रिम दूध बन्द गरी किसानहरुलाई मर्कामा पारेकोे भन्दै ग्रामस्ण भेगका किसानहरुले आफूले संकलन गरेको दुध पोखेर विरोध गरेका हुन् ।

काभ्रेमा दैनिक ६ करोड बराबरको दूध उत्पादन हुने गर्दछ ।
Read more ...

About

सत्य तथ्य समाचार,मनोरञ्जनात्मक खबरका साथै विश्वमा के घटना घटिरहेको छ संसारलाई एकै पटक र एकै ठाउँबाट हेर्नलाई नयाँ खबरमा प्रकाशित समाचार र विभिन्न भिडियोहरु हेर्नुहोस ।

Like Us