Monday, 30 November 2015

नाकाबन्दीको विरोधमा भारतको संसद् अवरुद्ध गर्ने तयारी

भारतले नेपालमाथि गरेको नाकाबन्दीको विरोध गर्दै भारतको राज्यसभाका विपक्षी दलका सांसदले संसद अवरुद्ध गर्ने भएका छन् । नयाँ पत्रिका दैनिकमा समाचार छ । उनीहरूले संसद्को बैठक अवरुद्ध गरेर सरकारलाई दबाब दिन लागेका हुन् । भारत सरकारले नेपालको स्वतन्त्रतामाथि धावा बोलेको विपक्षी दलका सांसदको भनाइ छ । ‘हामी अब छिट्टै संसद्का कारबाही अवरुद्ध गरेर नाकाबन्दी हटाउन दबाब दिन्छौँ,’ राज्यसभाका सांसद देवीप्रसाद (डिपी) त्रिपाठीले सोमबार आफ्नै निवासमा भने, ‘नोभेम्बर २१ मा विदेशमन्त्रीसहितको बैठकमा पनि यो चेतावनी दिइसकेका छौँ, अब छाड्नेवाला छैनौँ ।’ –नयाँ पत्रिकाबाट


Read more ...

भारतीय राजदूतलाई फिर्ता पठाउन माग, मोदीलाई नेमकिपाको पत्र

भारतीय राजदूत रन्जित राय नेपालभित्र लगातार विवादित बन्दै गएका छन् ।  भारतीय नाकाबन्दीविरुद्ध नेपाल मजदुर किसान पार्टीसम्बद्ध पेशागत तथा जनवर्गीय संगठनहरुले सोमबार काठमाडौंस्थित भारतीय दूतावास अगाडि प्रदर्शन गरेका छन् ।
रत्नपार्कबाट सुरु भएको जुलुसले भारतीय दूतावास पुगेर ज्ञापनपत्र बुझाएको थियो ।
ज्ञापनपत्र बुझाउनुअघि दूतावास अगाडि आयोजित विरोधसभामा सहभागी वक्ताहरुले भारतीय राजदूत रणजित रायलाई फिर्ता पठाउन नेपाल सरकारलाई आग्रह गरेका थिए ।
दूतावासमार्फत् भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई पठाइएको ज्ञापनपत्रमा काठमाडौंस्थित भारतीय दूतावास, वीरगन्ज र विराटनगरस्थित भारतीय महावाणिज्य दूतावास अवाञ्छित गतिविधिमा संलग्न हुँदै आएको जिकिर गरिएको छ ।
साथै, स्वतन्त्र र सार्वभौमसत्ता सम्पन्न नेपालको आन्तरिक मामिलामा हस्तक्षेप नगर्न र मैत्रीपूर्ण, आपसी सम्मानकासाथ प्रगतितर्फ अघि बढ्न भारतीय प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह पनि गरिएको छ ।

सीमा क्षेत्रमा उपद्रो मच्चाउने भारतीय सुरक्षाकर्मीलाई नियन्त्रण गर्न र नेपाललाई बंगलादेशसम्मको बाटो उपलब्ध गराउन पनि प्रदर्शनकारीहरुले माग गरेका थिए ।
Read more ...

Sunday, 29 November 2015

आज बिहान ६ बजेर १० मिनेट जाँदा काठमाडौं केन्द्र बनाएर ४.१ को परकम्प

काठमाडौं- आज बिहान ६ बजेर १० मिनेट जाँदा ४.१ रिक्टर स्केल म्याग्नेच्युटको परकम्प गएको राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रले जनाएको छ। शिवपुरी नागार्जुन राष्ट्रिय निकुञ्ज परिसरमा केन्द्रविन्दु बनाएर गएको परकम्प राजधानीवासीले महसुस गरेका थिए। गत वैशाख १२ गते गएको 'गोरखा' भूकम्पको परकम्प अझै गइरहेका छन्। यसअघि शुक्रबार पनि काभ्रेलाई केन्द्रविन्दु बनाई ४।१ रिक्टर स्केलको परकम्प गएको थियो। वैशाख १२ गतेपछि अहिलेसम्म चार रिक्टर स्केलभन्दा माथिका ४१४ वटा परकम्प गइसकेको भूकम्प मापन केन्द्रले जनाएको छ। रासस
Read more ...

भूकम्पपछि राहत तथा उद्धारका क्रममा करोडौँको भ्रष्टाचार भएको अख्तियारको ठहर

http://www.onlinecanadanepal.com/2015/11/ciaas-report-on-corruption-on.html
काठमाडौँ, १३ मङ्सिर । गत वैशाख १२ गते गोरखाको बारपाक आसपास केन्द्रबिन्दु बनाइगएको भूूकम्प तथा त्यसपछिका पराकम्पनपछि राहत तथा उद्धारका क्रममा सरकारी निकायले करोडौँको भ्रष्टचार गरको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले जनाएको छ ।
Read more ...

इजरायलमा नेपाली चेलीमाथि ‘आतंकवादी आक्रमण’

वैदेशिक रोगजारीको सिलसिलामा इजरायलमा रहेकी नेपाली चेली ईश्वरी थपलियालाई इजरायलको राजधानी जेरुसेलममा आइतबार आतंकवादीबाट चक्कु प्रहार भएको छ । आक्रमणमा परी काठमाण्डौ कोटेश्वर निवासी ३१ बषिर्य इश्वरी थपलिया घाइते भएको जेरुसेलम प्रहरीलाई उदृत गर्दै स्थानीय संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।
 उनको ढाडमा चक्कु प्रहार भएको छ । जेरुसेलमको केन्द्रीय बसपार्क नजिकैको रुमेको बस स्टेसनमा बस कुरिरहेको अवस्थामा उनमाथि आक्रमण भएको हो । आक्रमणलगत्तै उनलाई इजरायली एम्बुलेन्स सेवाले नजिकमा रहेको सरिक सेदेक अस्पतालमा पुर्याइएको छ भने आकस्मिक कक्षमा उनको उपचार भइरहेको छ । अहिले उनको अवस्था सामान्य रहेको छ ।

चक्कु प्रहार गर्नेलाई त्यस क्षेत्रको पूर्ण तलासी पश्चाक गिरफ्तार गरिएको इजरायलका संचार माध्यमहरुले जनाएका छन् । शंकास्पद व्यक्ति वेस्टब्याङ्क निवासी १७ बर्षिय प्यालेस्टाइनी रहेको इजरायल प्रहरीले जनाएको छ ।

इजरायलमा प्यालेस्टाइनी विद्रोही तथा इजरायलमै रहेका अरबी मुलका मुस्लिमहरुबाट समेत चक्कु प्रहार गर्ने क्रम विगत २ महिनादेखि जारी छ । प्येलेस्टेनी आतंकवादीले विदेशीमाथि चक्कु प्रहार गरेको यो पहेलो घटना हो ।
Read more ...

भोलि बिहान बालुवाटारमा निर्णायक वार्ता सरकारको तयारी यस्तो छ


सरकारले प्रमुख प्रतिपक्षसहित आन्दोलनरत संयुक्त मधेसी मोर्चासँग सोमबार निर्णयाक वार्ता गर्ने भएको छ।

त्रिपक्षीय वार्ताका लागि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपाली कांग्रेस र मधेसी मोर्चाका शीर्ष नेताहरुलाई औपचारिक रुपमा सन्देश पठाइसकेका छन्। बैठकका लागि बिहान ११ बजेको समय तोकिएको छ।

निर्णायक वार्ताअघि ओलीले सत्तारुढ र विपक्षी नेताहरुसँग अलगअलग भेटेर परामर्श गरेका छन् । मधेसी मोर्चासँगको वार्तामा साझा अवधारणा बनाउन कांग्रेस, एमाले र एमाओवादीका नेताहरुबीच विभिन्न तहमा अनौपचारिक वार्ता भइरहेको छ। प्रधानमन्त्रीका प्रेस सल्लाहकार प्रमोद दाहालले सोमबारको छलफल महत्वपूर्ण हुने र त्यसले एउटा सकारात्मक सन्देश दिने बताए।

शनिबार साँझ प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा पुगेको एमाओवादी अध्यक्ष पुस्पकमल दाहालले मुलुक अत्यन्त गंभिर र संकटपूर्ण अवस्थामा पुगेको उल्लेख गर्दै निर्णायक वार्ता बैठक बोलाउन प्रधानमन्त्री समक्ष प्रस्ताव राखेका थिए ।

उपचारका लागि अमेरिका पुगेका प्रमुख प्रतिपक्षदलका नेता कांग्रेसका सभापति शुशिल कोइराला स्वदेश फर्केपछि नेताहरु छलफलमा जुटेका हुन्। प्रचण्डले शनिबार नै सुशील र प्रधानमन्त्रीसँग अलगअलग भेटेर छलफल गरेका थिए।

कांग्रेसले संसदमा आफुले राखेको संशोधनको प्रस्ताव अगाडि बढाउनु पर्ने अडान राख्दै आएको छ । तर त्यसलाई मोर्चासँग  छलफल गरी उसको समेत सहमतिमा अघि बढाउनुपर्ने र प्याकेजमै सहमति खोजिनुपर्ने प्रस्ताव प्रचण्डले अघि सारेका छन्। त्यसमा प्रधानमन्त्री लचिलो देखिएका छन्।

सरकारले मधेसी मोर्चासँग निर्णायक वार्ताको तयारी गरिरहेका बेला भारतीय राजदूत रन्‍जित रेले आइतबार बेलुका प्रमुख प्रतिपक्षी कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँग भेटवार्ता गरेका छन्।

मधेसी मोर्चाले मुख्य मुद्दाको रुपमा राख्दै आएको प्रदेशको सिमांकनका विषयमा केन्द्रित भएर सोमबार निर्णायक छलफल गर्ने सरकारको तयारी छ। मधेसी मोर्चासँगको वार्ता सिमांकनका कारण निश्‍कर्षबिहिन बन्दै आएको छ। मोर्चाले तराई मधेसमा कम्तीमा दुईवटा प्रदेश हुने गरी सिमांकन पुनरावलोकन गर्नुपर्ने माग राख्‍दै आएको छ। अन्नपूर्णमा खबर छ !
Read more ...

Saturday, 28 November 2015

रुसी विमान खसालेपछी टर्कीमाथि रुसको नाकाबन्दी सुरुरुसी विमान खसालेको घटनाबाट चिसिएको टर्की र रुसबीचको सम्बन्ध झन् बिग्रिएको छ ।

रुसले टर्कीमाथि नाकाबन्दी सुरु गरेको छ । टर्कीबाट आयातमा रोक लगाउनुका साथै रुसमा रहेका टर्कीको कम्पनीमाथि प्रतिबन्ध लगाइएको छ । रुसमा कार्यरत टर्कीसलाई कामबाट निकालिने घोषणा रुसले गरेको छ ।
रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमीर पुटिनले नाकाबन्दीको घोषणा गरेका हुन् । साथै दुई देशबीच हुँदै आएको चार्टर उडान पनि नहुने भएको छ ।
रुसमा टर्कीका ९० हजार नागरिक कुनै न कुनै ब्यबसायमा आवद्ध छन् भने तीनका परिवारको संख्या दुई लाख रहेको बीबीसीले बताएको छ । यसैबीच टर्कीका राष्ट्रपति तायीप एर्दोगानले रुसले लगाएको नाकाबन्दी अमानवीय भन्दै दुःख ब्यक्त गर्नुभएको छ ।
Read more ...

About

सत्य तथ्य समाचार,मनोरञ्जनात्मक खबरका साथै विश्वमा के घटना घटिरहेको छ संसारलाई एकै पटक र एकै ठाउँबाट हेर्नलाई नयाँ खबरमा प्रकाशित समाचार र विभिन्न भिडियोहरु हेर्नुहोस ।

Like Us