Saturday, 22 October 2016

वस्त्रहीन हुँदै नीता ढुंगाना

काठमाडौं । नीता ढुंगाना चलचित्रका लागि न्युड दृश्य दिन राजी भएकी छिन् । हाल बागलुङमा छायांकन भैरहेको चलचित्र ‘पञ्चायत’को एक दृश्यमा उनी वस्त्रहीन हुनुपर्ने कथाको माग भएको दाबी गरिएको छ ।

पाँच दशकअघिको सामाजिक परिवेशमा महिलाप्रति गरिने विभेद एवं मुखियाप्रथामा लेखक तथा निर्देशक शिवम अधिकारीले तयार पारेको स्क्रिप्टको एक दृश्यमा उनले नग्न हुनुपर्नेछ ।

उक्त दृश्यलाई निर्देशक अधिकारीले कसरी खिचाउँछन् र नायिका ढुंगाना कत्तिको सहज ढंगले वस्त्रहीन हुन्छिन्, त्यो त उक्त दृश्यको छायांकनपछि मात्र थाहा हुनेछ । ब्रेकअपपछि काममा व्यस्त नीता फरक ढंगको चरित्र निर्वाह गर्ने क्रममा उक्त भूमिकाका लागि राजी भएको बताइन्छ । Read more ...

एकै दिनमा सुन्दर देखिन चाहनु हुन्छ ? अपनाउनुहोस यस्ता घरेलु उपाय

काठमाडौं । आफ्नो सौन्दर्य कायम राख्न जो कोहीलाई पनि चहाना हुन्छ । तर, कसरी भन्ने कुराको ज्ञान तपाई हामी सबैलाई नहसन सक्छ । यस्ता केहि उपाय बारे आज हार्मी चर्चा गर्दै छौ । सधैं केही श्रम गरिरहनु नै सौन्दर्य प्राप्तिको राम्रो उपाय हो । यसो भन्दैमा जतिबेला पनि बजारमा पाइने कस्मेटिक्स प्रोडक्ट प्रयोग गर्नु हुँदैैन । अनुहारको छालाको चमक र यौवनलाई दीर्घकालीन रूपमा स्वस्थ एवं कान्तिमय बनाउन दिनहुँ पँँच मिनेट समय दिनुपर्छ ।

मुसुरोको दाल – मुसुरोको दाललाई मोटो धूलो सुख्खा पाउडरजस्तो बनाई डब्बामा राख्ने, यही मुसुरोेको दालको पाउडरले अनुहार धोए छाला गोरो एवं सफा देखिन्छ ।

काँक्रा– चिल्लो छाला हुनेहरूले काँक्राको रस पूरै अनुहारमा लगाई १० मिनेटसम्म राख्ने र चिसो पानीले अनुहार सफा गर्ने । छालामा अनावश्यक चिल्लो आएर हैरान भएकाहरूका लागि यसले एस्ट्रिजेन्टको काम गर्नुका साथै छाला कसिलो हुन्छ ।

गोलभेंडा– अनुहारमा चिल्लो आएको तथा कालो दाग देखिएको छ भने टमाटरलाई लेदो बनाई पूरै अनुहारमा लगाउने, २० मिनेटपछि पानीले अनुहार सफा गरे चिल्लो छालालाई फाइदा हुनुका साथै दाग हटेर छाला सफा एवं सुन्दर देखिन्छ ।

बेसार – काँचो बेसारको मसिनो लेप दूधमा हाली पातलो घोल बनाएर नुहाउनुअघि सम्पूर्ण शरीरमा हल्का मालिस गर्ने । यो मालिसले केही दिनमै सम्पूर्ण शरीरको छालामा निखार आई छाला मुलायम, गोरो एवं बेदाग देखिन्छ ।

आलु–आँखा वरिपरि कालो घेरा छ भने आलुलाई कोरेसोमा कोर्ने र आँखामाथिबाट कोरेको आलु १५ मिनेटसम्म राखेर नियमित रूपमा सफा गरे कालो घेरा समाप्त हुन्छ ।

मह– महलाई प्राकृतिक मोस्चराइजर मानिन्छ । छाला सुख्खा छ भने सधैं राति दूधको तरमा मह मिसाई अनुहारमा लगाएर २० मिनेटपछि सफा गर्दा फाइदा पुग्छ । महले छाला मुलायम एवं चम्किलो बनाउँछ ।

अण्डा– अण्डाको प्रयोगले अनुहारको कान्ति वृद्धि हुन्छ । छाला सुख्खा छ भने अण्डाको पहेंलो भागलाई साताको दुई पटक अनुहारमा लगाउने । छाला चिल्लो छ भने अण्डाको सेतो भाग लगाउने । सुख्खा छालामा पहेंलो भाग नियमित लगाए अनुहारको छाला कसिलो बनाउन हुन्छ ।

मेवा – मेवामा पाइने एन्जाइमले छालाको मृतकोष हटाई नयाँ कोष उत्पन्न गर्छ र छाला मुलायम हुन्छ । मेवाको लेप लगातार केही महिना लगाउने हो भने छालाको सबै दाग हराउँछ ।

कागती– अनुहारको छालाको सौन्दर्य वृद्धिमा कागतीको महत्वपूर्ण भूमिका हुुन्छ । कागतीको रस दिनहुँ चिल्लो छालामा लगाइयो भने छाला सफा, गोरो एवं बेदाग हुन्छ । छाला सुख्खा छ भने कागतीको रसमा थोरै तर मिसाई अनुहारमा लगाउनुपर्छ । यसो गर्दा छालाको फोहोर निस्कनुका साथै छाला नरम एवं मुलायम हुन्छ । कागतीमा प्राकृतिक ब्लिच भएका कारण यसको प्रयोग दिनहुँ गरे छाला गोरो एवं सफा देखिन्छ ।

दही – दही छाला र केश दुवैका लागि अत्यन्त लाभकारी छ । सुख्खा, सामान्य र तैलीय छालाका लागि दही गुणकारी मानिन्छ । दुई चम्चा दहीमा थोरै मात्रामा बेसन मिसाएर अनुहारमा लगाई २० मिनेटपछि सफा गरे सुख्खा र सामान्य छाला सधैं चम्किलो देखिन्छ ।

केरा– सुख्खा छालामा केरालाई दूधमा मिसाई बनाइएको लेप लगाउने र २० मिनेटपछि सफा गर्ने । यो उपाय केही महिना नियमित अवलम्वन गरे छालामा एक प्रकारको चमक आउँछ र छाला छिट्टै चाउरी पर्दैन ।

तुलसीको पात – तुलसीका पातलाई कागतीको रसमा मिसाएर मसिनो पेस्ट बनाई अनुहारमा लगाएर २० मिनेटपछि सफा गर्दा छालामा भएको दाग एवं चाउरी समाप्त हुन्छ ।

जौ – जौको पीठो दूधमा मिसाएर लेप बनाई अनुहारमा लगाएर १०९१५ मिनेटपछि सफा गर्दा चायाँ वा पोतो पूर्णरूपमा हटेर जान्छ अनि छाला कसिलो, मुलायम एवं चम्किलो देखिन्छ ।
Read more ...

तीन बन्दरगाह प्रयोग गर्न दिन चीनलाई नेपालको प्रस्ताव

काठमाडौं । नेपालले चीनसामू तेस्रो मुलुकसँग व्यापारका लागि तीन बन्दरगाह प्रयोग गर्न दिन प्रस्ताव गरेको छ ।

तत्कालीन प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको चीन भ्रमणका क्रममा दुई देशबीच व्यापार तथा पारवहन सम्झौता भएको थियो, जसले एक अर्को देशलाई तेस्रो देशसँग ब्यापारका लागि आफ्नो भूमि प्रयोग गर्न दिन्छ ।

तर, सन्धि कार्यान्वयनमा आएको छैन । नेपालले कार्यान्वयनको मोडालिटीबारे छलफलका लागि संयुक्त बैठकको मिति प्रस्ताव गरेको छ । बाणिज्य मन्त्रालयका प्रवक्ता रविशंकर सैंजुले सिन्हृवालाई बताएअनुसार नेपालले चीनसामू कात्तिक २१ देखि २३ मा बैठक बस्ने प्रस्ताव राखेको छ ।

यो बैठकमा सन्धि अनुसार सीमा शुल्क, कार्गोको प्रकारदेखि अपरेशन मोडालिटीबारे छलफल हुनेछ ।

बाणिज्य मन्त्रालयका प्रवक्ता सैंजुका अनुसार नेपालले तेस्रो मुलुकसँगको व्यापारका लागि दुई देशको ४ देखि ५ वटा नाकाबाट ट्रान्जिट सुविधासहित चीनको २ देखि ३ बन्दरगाह प्रयोग गर्न चाहेको छ ।

उनले भने, ‘हामीले चिनियाँ पक्षलाई पठाएको प्रस्तावमा कुन कुन सीमा नाका र बन्दरगाहा भनेर उल्लेख गरेका छैनौं ।’

नेपालको तेस्रो मुलुकबाट हुने आयात निर्यात अहिले भारतमा निर्भर छ । बंगलादेशसँग परावहन सम्झौता भएपनि उपयोगहीन छ । तर, गत वर्ष असोजमा संविधान जारी भएपछि भारतले नाकाबन्दी लगाएपछि नेपालले चीनबाट तेस्रो मुलुकसँग व्यापार गर्न सम्झौता गरेको छ ।
Read more ...

भारतलाई पछि पार्दै तेक्वान्दोमा नेपालले जित्यो चार स्वर्ण

काठमाडौं ।  थाइलैण्डको राजधानी बैँककमा सम्पन्न दोस्रो हेरोज अन्तर्राष्ट्रिय तेक्वान्दो च्याम्पेनसिप प्रतियोगीतामा नेपाललाई चार स्वर्ण र चार रजत पदक प्राप्त भएको छ। 

प्रतियोगीतामा भाग लिन नेपालबाट नेप्लिज तेक्वान्दो एकेडेमीका चार र अन्य दुई खेलाडी बैकक पुगेका थिए। शनिबार सम्पन्न भएको खेलमा एकेडेमीका खेलाडी विवेक श्रेष्ठले पुम्सेतर्फ स्वर्ण पदक ल्याएका छन्।

भारतीय खेलाडीलाई फाइनलमा हराएर उनले पहिलो स्थान सुरक्षित गरेका हुन्। तौल समूहबाट पनि रजत पदक हासिल गरे। तौल समूह अन्तर्गत भएको खेलमा थाइलैण्डसँग पराजित हुंदै रजत पदक प्राप्त गरे।

त्यसैगरी एकेडेमीकै चन्दु शाहीले काजकिस्थानको खेलाडीलाई हराउंदै पुम्सेमा स्वर्ण पदक हासिल गरेकी छिन्। पुष्पप्रसाद गौतमले पनि फाइनलमा मलेसियालाई हराउंदै स्वर्ण जिते। एकेडेमीका प्रमुुख प्रशिक्षक तथा खेलाडी असोक खड्काले फाइनलमा थाइलैण्डसंग हुंदै रजत पदक प्राप्त गरे।

उनले जित राष्ट्रको नाम उचो भएको प्रतिक्रिया दिए। त्यसैगरी, तौल समूहमा प्रतिस्पर्धा गरेकी प्रतिज्ञा भण्डारीले थाइलैण्डको खेलाडीलाई हराउंदै स्वर्ण पदक जितिन्। तिलक लामाले भने ८० केजी तौल अन्तर्गत भएको खेलमा भारतसंग पराजित हुंदै रजत पदक प्राप्त गरे।
Read more ...

निःशुल्क औषधि पनि पैसा लिएर बेच्छन् सरकारी कर्मचारी

काभ्रे । जिल्लाका विकट गाविसका स्वास्थ्य संस्थाहरूमा निःशुल्क वितरण गरिने औषधिको समेत कर्मचारीले पैसा लिएका बेच्ने गरेका छन् ।

साल्मेचाकल गाविसस्थित तालढुंगा स्वास्थ्य चौकीका कर्मचारीले सरकारले निःशुल्क दिएको औषधिको पैसा लिने गरेको पाइएको छ । स्वास्थ्य चौकीले अन्य औषधिसमेत बिक्री वितरण गर्दै आएको स्थानीयको भनाइ छ । स्वास्थ्य चौकीबाट सरकारले तोकेका भन्दा बाहेकका औषधि बेच्न नपाइने कानुनी व्यवस्था छ तर सरकारले निःशुल्क वितरण गर्न दिएको औषधिसमेत चर्को मूल्यमा बेच्दै आएको स्थानीयको आरोप छ ।

१० वर्षदेखि तालढुंगा स्वास्थ्य चौकीले यसरी बिरामी ठग्दै आएको छ । साल्मेचाकल गाविसका कर्ण विकले भने, स्वास्थ्य संस्थामा निःशुल्क औषधि छैन भन्छन् तर पैसा तिरेपछि जति पनि पाइन्छ । उनले थपे, औषधिमा लेखिएको मूल्यभन्दा महंगो तिर्नुपर्छ ।

ज्वरो र टनसिल भएर उपचारका लागि चार घन्टाको पैदल हिँडेर स्वास्थ्य चौकी पुगेका डाँडागाउँ गाविस ८ का नरबहादुर घलानले पनि निःशुल्क औषधि पाएनन् तर दोब्बर मूल्य तिर्न तयार भएपछि उनले स्वास्थ्य चौकीबाटै औषधि पाएको गुनासो पोखे । निःशुल्क औषधि सकिएको छ भन्दै ज्वरोले थलिका घलानले तालढुंगा स्वास्थ्य चौकीका कर्मचारीले स्वास्थ्य केन्द्रबाटै औषधि बिक्री गरेको बताए ।

उनले स्वास्थ्यकर्मीको कोठाबाट ओफ्लान्टिन १९ रुपैयाँ, प्रोटोजिल ५५ रुपैयाँ र डीएफ एनाफ्लाम ९० रुपैयाँ गरी एक सय ६५ रुपैयाँको औषधिलाई तीन सय रुपैयाँ तिरेको बताए । साथीलाई टनसिल भएर औषधि लिन आएका डाँडागाउँ गाविसका कविन्द्र गोलेले पनि स्वास्थ्य चौकीबाट आफूहरू ठगिने गरेको बताए । हामीलाई किन्न बाध्य पारिन्छ । लैजाउँ महंगो, नलैजाउँ बिरामी भएर सास्ती भोग्नुपर्छु, उनले भने ।
Read more ...

विदेशी डिग्रीका नाममा यसरी ठगिए पाँचसय विद्यार्थी

काठमाडौं । विदेशी डिग्री स्वदेशमै सस्तोमा अध्ययन गराउने झुटो सूचनाका आधारमा राजधानीको एक कलेजमा अध्ययन गरेका सयौं विद्यार्थीको शैक्षिक योग्यताले मान्यता नपाउने भएको छ । मान्यता नपाएपछि विद्यार्थीको मिहिनेत खेर गएको छ भने उनीहरूको शैक्षिक भविष्यसमेत अन्यौलमा परेको छ । पढाई सकिए पनि प्रमाणपत्रले मान्यता नपाएपछि सयौ विद्यार्थी ठगिएका छन् ।

भारतको कर्नाटका स्टेट ओपन युनिभर्सिटीको कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने राजधानीको इन्टरनेशनल कलेज अफ हस्पिटालिटी म्यानेजमेन्ट ९आइसीएचएम० मा स्नातक तहमा होटल म्यानेजमेन्ट अध्ययन गरेका विद्यार्थीहरुको प्रमाणपत्रले मान्यता नपाएको हो । यसबाट विद्यार्थीहरु माथिल्लो तह अध्ययन गर्नबाट वन्चित भएका छन् ।

भारतको विश्वविद्यालय अनुदान आयोगले कर्नाटका स्टेट ओपन युनिभर्सिटीलाई २०१२ देखि नै विद्यार्थी भर्ना गर्न रोक लगाएको थियो । तर, आइसीएचएमले दुई बर्षअघिसम्म उक्त विश्वविद्यालयको कार्यक्रममा विद्यार्थी भर्ना लिइरहेको थियो । यो कलेजले ६ बर्षअघि देखि स्नातक तहमा बीएस्सी एचसीएमको कार्यक्रम चलाउन थालेको हो ।

कलेजले यो कार्यक्रमका लागि ३ लाखदेखि ५ लाख रुपैयाँसम्म लिएको विद्यार्थीहरुले जनाएका छन् । मन्त्रालयका अनुसार यो कलेजबाट पाँच सयभन्दा बढी विद्यार्थीले अध्ययन गरेका छन् । कलेजले आफूलाई ठगेको भन्दै विद्यार्थीहरूले कलेजविरुद्ध छानविन गर्न प्रहरी र अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगमा समेत उजुरी दिएका छन् ।

यो विश्वविद्यालयलाई अन्य देशका विश्वविद्यालयले मान्यता नदिएकाले विद्यार्थीहरुको भिसासमेत अस्वीकृत हुने गरेको छ । विद्यार्थीहरु अनन्तराज अधिकारी र बिजय तिमल्सिनासहितले अष्टेलिया जाने प्रयास गर्दा भिसा अस्वीकृत भएको कागज पेस गर्दै प्रहरी कार्यालयमा गुहारेका छन् ।
Read more ...

पूर्वराजा ज्ञानेन्द्रलाई भरतकेशरले यसरी फसाए

काठमाडौं । पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह विराट हिन्दु सम्मेलनका नाममा वनकालीमा आयोजना गरिएको एउटा सानो समूहको कार्यक्रममा सहभागी भएर फसेको चर्चा यतिबेला स्वयं राजावादी र हिन्दुवादीहरुले गर्न थालेका छन् ।

भारतीय जनता पार्टीका नेता आदित्यनाथ समेत ठूलो हिन्दु सम्मेलन होला भनेर काठमाडौं आएका थिए । तर, सानो झुण्डको योजनामा फसेको अनुभूतिसहित उनी दिल्ली फर्किएका छन् ।

प्रत्यक्ष राजनीतिमा हत्पति नफस्ने र सर्वमान्य भएर बस्ने योजनामा रहेका ज्ञानेन्द्रका लागि वनकालीको मञ्च ‘पहिलो गाँसमै ढुंगो’ बन्न पुगेको छ ।

ज्ञानेन्द्रले विद्रोह हुन सक्छ भनेर अभिव्यक्ति दिएको भोलिपल्टै प्रज्ञाभवनमा बन्दसत्रभित्रै कुटाकुट भएपछि यसले पूर्वराजा र आदित्यनाथको समेत अपमान भएको विश्लेषण गर्न थालिएको छ ।

‘पूर्वशाही पाश्र्ववर्ती भरतकेशर सिंहले आयोजना गरेको सानो गुटको भेलामा पूर्वराजा सहभागी हुनु नै गल्ती हो,’ हिन्दुराष्ट्रका पक्षधर एक विश्लेषकले भने, ‘मलाई सल्लाह मागिएको भए म पूर्वराजालाई वनकाली नजान सल्लाह दिने थिएँ, आदित्यनाथलाई पनि यस्तो कार्यक्रममा नेपाल नआउन भन्ने थिएँ ।’

वनकालीमा आयोजना गरिएको विराट हिन्दु सम्मेलनमा करिब एक हजारको हाराहारीमा पनि उपस्थिति थिएन । तर, भरतकेशर सिंहका मानिसहरुले पूर्वराजालाई ठूलो जनसहभागिता हुने आश्वासन दिएर ढाँटेको पूर्वराजपरिवार निकट स्रोतको गुनासो छ ।

त्यस्तै आदित्यनाथलाई पनि पूर्वराजासहितको सहभागितामा विशाल सम्मेलन हुने भनेर काठमाडौं बोलाइएको थियो । पाँच सय, हजार मान्छेमात्रै देखेपछि आदित्यनाथले सभामै निराश बनेको स्रोतले बतायो ।

बन्दशत्रमा त झनै विजोग देखिएको थियो । उपस्थिति पनि ५०र६० जनाको मात्रै थियो । भरतकेशरलाई अध्यक्ष घोषणा गर्दा त्यहाँ कुटाकुटको अवस्था सिर्जना भएको थियो, जसले गर्दा सम्मेलनको सकारात्मक भन्दा पनि नकारात्मक सन्देश गएको महसुस धेरैले गरेका छन् ।
Read more ...

राष्ट्रपति र उनको छोरीको जुत्ता चप्पल उठाउन सेना प्रयोग,राजा संस्कृतिकै पुनरावृत्ति हुन थालेको टिप्पणी

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी उनकी दुई छोरी र परिवारका राष्ट्रपति कार्यालयका अन्य ब्यक्तिको जुता चप्पल उठाउन नेपाली सेनाको प्रयोग गरेको पाईएको छ । 

शनिबार बिहान सप्तरीको सखडास्थित प्रसिद्ध छिन्नमस्ता भगवती दर्शनका लागि राष्ट्रपति भण्डारी दुई छोरी उषा किरण र निशा कुसुमसहित पुग्दा उनीहरुको जुता चप्पल उठाउन सेनाको प्रयोग गरिएको हो । हेलिकप्टरबाट छोरीहरुसहित छिन्नमस्ता पुगेकी राष्ट्रपति भण्डारी मन्दिरमा पुजा गर्न गएपछि नेपाली सेनाका जवानहरुले उनी र उनकी छोरीहरुको जुता चप्पल उठाएर मन्दिरको निकासद्वारसम्म पुऱ्याएका थिए । 

निकासद्वारको केही टाढा जुता चप्पल राखिएपछि सेनाका एकजना माथिल्लो दर्जाका अधिकारीको निर्देशनमा पुनस् सैनिक जवानले चप्पल जुता उठाएर मन्दिर निकासद्वारको गेटनजिकै पुऱ्याएका थिए । राष्ट्रपति र उनकी छोरीहरुको जुता चप्पल सैनिकले उठाउँदा मन्दिर परिसरमा रहेकाहरुले पुरानो राजा संस्कृतिकै पुनरावृत्ति हुन थालेको आरोप लगाएका थिए । Read more ...

यस्तो ठाउँ जहाँ श्रीमती साटेर मात्रै यौनसम्पर्क गरिन्छ

काठमाडौं । अहिलेको युगमा विश्वमा अनौठा अनौठा घटना सुन्न पाइन्छ । जसलाई कलियुग भन्ने गरिन्छ । हाम्रो समाजले सोच्नै नसक्नेगरी यहाँका दम्पत्तिले श्रीमती साटेर यौनसम्पर्क गर्ने गरेको रहस्य खुलेको छ । आफ्नी श्रीमतीलाई परपुरुषसँग र परपुरुषकी श्रीमती वा गर्लफेण्डसँग आफूले यौनसम्पर्क राख्ने गरेको घटना समाचारमार्फत बाहिर आएको हो ।


घटना छिमेकी देश भारतको राजधानी नयाँ दिल्लीमा भएको हो । उत्तर प्रदेशबाट श्रीमती सीता ९नाम परिवर्तन०लाई दिल्ली लगेर श्रीमान हरि (नाम परिवर्तन)ले आफ्ना साथी अमर९नाम परिवर्तन०सँग यौनसम्पर्क गर्न लगाएका छन् भने साथीकी गर्लफ्रेण्ड निशा ९नाम परिवर्तन०सँग आफूले यौनसम्पर्क राखेको भारतीय पत्रिका दैनिक जागरणको अनलाईनले समाचार प्रकाशित गरेको छ ।

समाचार अनुसार विवाहित महिला सीताको उजुरीपछि यो घटनाको पर्दाफास भएको हो । सीतालाई छाडिदिने भन्दै उनका श्रीमान हरिले परपुरुषसँग यौनसम्बन्ध राख्न बाध्य पारेको प्रहरी चौकीमा दर्ता गरिएको उजुरीमा उल्लेख छ । पीडित सीताको आरोप छ श्रीमानले दिल्ली लगेर मलाई आफ्ना फूपूका छोरा अमर (भाई)की गर्लफ्रेण्ड निशासँग साटेर यौनसम्बन्ध बनाउन बाध्य पारे ।

पीडित महिला सीताले हरि आफ्ना पति हरि र उनका फूपूका छोरा अमरविरुद्ध बलात्कार, अप्राकृतिक यौनसम्बन्ध, कुटपीट, मार्ने धम्की तथा दाइजो नल्याएको निहुँमा यातना दिएको आरोपमा मुद्दा दर्ता गराएकी छिन् ।

सुरुमा सीतालाई हरिले फूपाजूको घर लगेका थिए । त्यहाँ रातको समयमा लगातार हरिले सीतालाई फूपाजूका छोरा अमरसँग विस्तरामा सुत्न बाध्य पारे । हरि पनि अमरकै गर्लफ्रेण्ड निशासँग त्यही कोठामा सुत्थे । र दुबै जोडी सँगै यौनसम्पर्क राख्थे । जब सीता यो हर्कतको विरोध गर्थिन् तब उनलाई छाडिदिने धम्की हरिले दिन्थे । साथै श्रीमान र फूपाजूका छोरा मिलेर सामूहिक रुपमा आप्राकृतिक यौन सम्बन्ध पनि राख्थे । दिल्लीमा यो क्रम धेरै दिन चल्यो । त्यसको केही दिनपछि सीता श्रीमान हरिसँगै कानपुर आइन् ।

महिना दिनपछि अमर र निशा पनि त्यहाँ आईपुगे । त्यहाँ पनि दिल्ली जस्तै श्रीमती, गर्लफ्रेण्ड साटेर मस्ती गर्न थाले । सीता भन्छिन्– मलाई फूपूका छोरा अमरसँग कोठामा पठाउथे । मलाई रातभरी सुत्न नदिएर अमर यातना दिँदै कठोर यौनसम्बन्ध राख्थे । मेरा श्रीमान निशासँग रातभरी अर्को कोठामा बिताउथे । यो सम्बन्धमा निशा राजी थिइन् तर मेरो बाध्यता थियो ।

यो क्रम एक हप्ताभरी चल्यो त्यसपछि सीताको धैर्यताको बाँध टुट्यो । यो घटनाबारे उनले पुलिसलाई जानकारी गराइन् । हरि र अमरविरुद्ध बलात्कार, अप्राकृतिक यौनसम्बन्ध लगायत अन्य गम्भीर आरोपमा मुद्दा दर्ता गराइन् । पीडित सीतालाई प्रहरीले मेडिकल परीक्षणका लागि जिल्ला अस्पताल पठाएको छ ।

प्रहरी अनुसन्धान अनुसार आरोपी सीताका कथित श्रीमान हरि जाजमउका ठूला व्यापारी हुन् । उनले सीतासँग विदेशमा पढ्ने र ठूलो व्यापारी भनेर प्रेम विवाह गरेका थिए । सीताले १० वर्ष पहिला धर्म परिवर्नत गरेर हरिसँग विवाह गरेकी थिईन् ।
Read more ...

जुम्लामा आठ हजार घरधुरी गरिब, कुन गाविसमा कति गरिब ?

जुम्ला । जुम्लामा गरिब घर पहिचानको सूचीमा आठ हजार घरधुरी सिफारिस गरिएको छ । जिल्ला गुनासो सुनुवाइ समितिका अध्यक्ष प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रप्रसाद पण्डितको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले यो सूचीमा आठ हजार १९१ घरधुरी सिफारिसका लागि निर्णय गरेको हो ।

सरकारले गरिब घर पहिचानको सूचीमा परेकाको तथ्याङ्क सङ्कलनका लागि सुरुवात गरेको कार्यक्रमअन्तर्गत जुम्ला जिल्लामा यो सङ्ख्यामा गरिबको सूचीमा परेका घरधुरीलाई यहाँबाट अन्तिम स्वीकृत गरी पठाइएको प्रजिअ पण्डितले बताए ।

राजनीतिकदलसहित सहभागी बैठकमा स्वीकृत गरिएको गरिबीको सूचीमा रहेका गाविस अनुसार बड्कीमा ३०४, विराटमा ३८९, बुम्रमाडीचौर १०४, चन्दननाथ ३०३, छुमचौर १७६, देपालगाउँ १७५, धापामा २२९, डिल्लीचौरमा ३६२, गज्याङकोटमा २०३, घोडेमहादेवमा २३६, गोठीचौरमा २५१, हाँकुमा ११४, कालिकाखेतुमा ३७४, कनकासुन्दरीमा २७४, कार्तिकस्वामीमा १७३ घरधुरी गरिब घर पहिचानको सूचीमा परेका छन् ।

त्यसैगरी, कुडारीमा ४७२, लाम्रामा १६०, महावैपाथरखोलामा ४०७, महतमा ८३, मालिकाबोतामा ८३, मालिकाठाटामा २५५, नराकोटमा ३५५, पाण्डपगुफामा २९३, पातारासीमा २६४, पटमारामा १६८, रारालिहीमा २०९, शनिगाउँमा ५४८, तलिउममा ३७२, ताम्तीमा ३२० र तातोपानीमा ५१८ घरधुरी सिफारिसका लागि सूचीकृत गरिएको जिल्ला विकास समिति जुम्लाका वरिष्ठ कार्यक्रम तथा सूचना अधिकृत क्षेत्रबहादुर बुढ्थापाले जानकारी दिए।

गत असोज १२ गते नै उक्त सूची आइसकेको र सो दिनमा थप छुटेकालाई थप समय राख्दा समय लम्बिएको थियो ।

सूचना अधिकृत बुढ्थापाले दाबी विरोधमा जिल्लाका चार गाविस कनकासुन्दरी, धापा, विराट र देपालगाउँबाट छुटेको भनी निवेदन आएका कारण सो गाविसबाट पनि समेटिएको बताउनुभयो । आइटी अधिकृत पूर्णबहादुर शाहीका अनुसार विराटमा २३ जना, कनकासुन्दरीमा ६३ जना, देपालगाउँमा ३१ जना र धापामा चार जनाले निवेदन दिएकोमा सो सूचीमा समेटिएको बताए ।

केन्द्रले साउन मसान्तभित्रै टुङ्ग्याउने भने तापनि छुटेकाको विवरण सङ्कलन गर्न समय लम्ब्याइएको समितिले जनाएको छ ।
Read more ...

६ वर्षे बालकको प्रतिभा यस्तोः एक महिनामा कमाउँछन् १ लाख

काठमाडौं । ‘हुने बिरुवाको चिल्लो पात’ सायद यो भनाई यस्तै बालकलाई वर्णन गर्नका लागि बनाइएको हो। हुन त यी बालकको उमेर ६ वर्ष हो, तर उनीभित्रको प्रतिभा कुनै वयस्क वा परिपक्क व्यक्तिको भन्दा कम छैन । यी बालक आफ्नो यहि प्रतिभाले महिनामा १ लाख रुपैयाँ कमाउँछन् । उनले एक ‘कुकरी सो’ गर्नुका साथै सोसल मिडियामा पनि निकै ट्रेन्ड गरिरहेका छन् । ६ वर्षीय साना सेफ निहाल–राजलाई खान बनाउने शौख छ । उनको ‘लिटिल सेफ’ को रुपमा संसारभरी परिचित हुने रहर छ । ‘किच्याटयूब’ मा राखिएको उनको भिडियोमार्फत उनले लाखौं कमाउने गर्दछन् ।

निहाल केही वर्ष अघि आफ्नी आमालाई किचनमा सहयोग गरिरहेका थिए । त्यहि क्रममा उनका बुवाले उनको भिडियो बनाएर आफ्नो फेसबुक पेजमा सेयर गरे । मानिसहरुले जब उनको यो भिडियोलाई मनपराए र सकारात्मक टिप्पणी दिए तब निहालका बुवाले यूट्युब च्यानल ‘किच्याटयूब’ बनाउने निर्णय गरे । जसमा निहालको भिडियो राख्न थालियो । निहाल राजको जनवरी सन् २०१५ मा युट्युब च्यानल लञ्च भयो ।

उनी युट्युब च्यानलमा आफ्नै ‘कुकरी शो’ पनि चलाउँछन् । उक्त कार्यक्रममा उनी नौला खानेकुरा बनाउँछन् । नुनिलो खानेकुराभन्दा उनी डेजर्ट बनाउन शौखिन छन् । मिकी माउस म्यागो रेसिपीबाट उनले फेसबुकमा निकै चर्चा कमाए । त्यसपछि उनले प्रत्यक्ष कार्यक्रम गर्न सुरु गरे । निहाल राजको भिडियो सेयर गर्नका लागि फेसबुकमा एउटा स्लट पनि दिइयो । यो स्लटमा पनि उनलाई २ हजार डलर दिइयो ।
Read more ...

भारत-पाकिस्तान बिबाद, पाकिस्तानी टिभी र रेडियोमा भारतीय सामग्री प्रतिबन्धित

काठमाडौं । पाकिस्तानले टेलिभिजन तथा रेडियोमा प्रशारित हुने भारतीय सामग्रीमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । पाकिस्तान इलेक्ट्रोनिक मिडिया रेगुलेटरी अथोरिटी पेमराले टेलिभिजन वा धाराबाहिकसँग सम्बन्धित कुनै पनि भारतीय सामग्री प्रशारण गर्न नपाउने गरी प्रतिबन्ध लगाएको हो । 

यो फैसलाको उल्लंघन गर्ने केबल टेलिभिजन वा रेडियो विरुद्ध कानुनी कारबाही गरिने पेमराले जनाएको छ । पाकिस्तानमा भारतीय धाराबाहिक र बलिवुड चलचित्रका विभिन्न सामग्री स्थानीय टेलिभिजन तथा रेडियोबाट प्रशारण हुने गरेको छ । 

पछिल्लो समय काश्मिरको विषयलाई लिएर भारत र पाकिस्तानबिचको सम्बन्धमा तनाव उत्पन्न भएको छ । यसको असर कला तथा सञ्चार क्षेत्रमा पनि पर्दै गएको छ । यसअघि भारतमा पाकिस्तानी कलाकारमाथि प्रतिबन्ध लगाइएको थियो । यस्तै पाकिस्तानले भारतीय चलचित्र प्रदर्शनमा रोक लगाएको थियो । यस्तै पाकिस्तानमा भारतीय टेलिभिजन च्यानलमाथि पनि प्रतिबन्ध लगाइएको छ । 
Read more ...

बाबुरामले भने, लोकमान असनको साँढेजस्तो

काठमाडौं ।  नयाँ शक्ति नेपालका संयोजक तथा पूर्वप्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले अख्तियार प्रमुख लोकमानसिंह कार्की असनको साँढेजस्तो बनेकोले अहिलेको अवस्था आएको बताएका छन् । शनिबार गोरखा पुगेका बाबुरामले संचारकर्मीसँग भने, लोकमान कसैलाई नटेर्ने असनको साँढेजस्तो बन्न खोजे । त्यही कारण आज यो अवस्था आयो । उनले लोकमानलाई मात्रै हटाएर समस्या समाधान नहुने बताउँदै भने, लोकमान एउटा व्यक्तिलाई हटाएर मात्र समस्या समाधान हुँदैन । अख्तियारलाई हटाउनुपर्छ । राजनीतिक भागबन्डामा बन्ने अख्तियारले भ्रष्टाचारविरुद्धका स्वतन्त्र रुपमा प्रभावकारी काम गर्न सक्दैन। अख्तियारको ठाउँमा शक्तिशाली लोकपाल बनाउनुपर्छ । अख्तियारको काम छैन।

लोकमानलाई कारबाही गर्ने नाममा अहिले धेरै भ्रष्टाचारीलाई उम्काउने खेल भइरहेको बताउँदै भने, एउटा चोरलाई दण्डित गर्ने नाममा दसजना चोरलाई उम्काउने प्रयास भइरहेको छ । त्यसमा नागरिक खबरदारी आवश्यक छ । उनले लोकमानलाई कारबाही गर्ने नाममा भ्रष्टाचारमा संलग्न कसैले पनि उन्मुक्ति पाउनु नहुनेमा जोड दिए ।

उनले हिन्दु धर्मका नाममा पूर्वराजा र राजावादीहरुले गतिविधि बढाएको बताउँदै भने, हिन्दुत्वको आवारणमा राजतन्त्र फर्काउने उद्देश्यसहित विभिन्न गतिविधि भइरहेको छन् । यसमा राजनीतिक दलहरु सतर्क हुन आवश्यक छ । उनले धर्म निरपेक्षताको निर्णय भइसकेकोले यसमा पछाडि फर्कदा झन् समस्या आउने बताए ।

Read more ...

Friday, 21 October 2016

यी हुन आँखाको कालो धब्बा हटाउने घरेलु उपाय

एजेन्सी । शरीरमा पोषणको कमी, अनिद्रा, कमजोरी, तनाव तथा हार्मोन परिवर्तनका कारण आँखाको तल्लो भागमा कालो धब्बा बस्ने गर्छ । कतिपय धब्बा वशांनुगत हुन्छन् भने केहीको घरेलु तरिकाले पनि उपचार गर्न सकिन्छ ।  आँखाको कालो धब्बा हटाउने केही घरेलु उपाय :


काँक्रो र कागती स् काँक्रो र कागतीलाई काट्नुहोस् । दुवैलाई पिसेर पेस्ट बनाई आँखाको कालो भागमा लगाउँदा केही दिनमा हराउँछ ।

काँचो आलुलाई काटेर लेप बनाउनुहोस्, यसलाई कालो भागमा दलि १५ मिनेटपछि चिसो पानीले पखाल्नुहोस् ।

एक–एक चम्चा कागती र टमाटरको रस मिसाई आँखाको कालो भागमा मिसाई १० मिनेटपछि चिसो पानीले आँखा सफा गर्ने ।

कागतीको रस नियमित रुपमा कालो दागमा लगाइ आँखा सफा गर्ने ।

दुई वटा टि–ब्याग आधा घन्टासम्म फ्रिजमा राख्ने । त्यसपछि सो ब्यागलाई कालो घेरामा १० मिनेटसम्म राख्ने र सफा पानीले सफा गर्ने ।

गुलाब जललाई आँखा वरपर लगाई दैनिक सफा गर्ने ।

नरिवल तेलले आँखाको तल्लो भागमा मसाज गरी ५ मिनेटपछि सफा पानीले पखाल्ने ।

राती सुत्नुअघि आखाँको कालो भागमा बदामको तेल लगाई बिहान सफा गर्ने ।

सुन्तलाको बोक्राको धुलोलाई महमा मिसाएर कालो दागमा लगाई १० मिनेटपछि पखाल्ने ।

पुदिनाको पातलाई पिसेर कागतीको रस मिलाई आखाँको कालो भागमा लगाउने ।

प्याज र लसुनको रस मिसाएर कालो भागमा दली पखाल्ने ।

एक चम्चा भिजाएको मेथीलाई पिनेर त्यसमा बेसार र दुध मिसाई आँखाको कालो भागमा दल्ने  र १० मिनेटपछि पानीले सफा गर्ने ।
Read more ...

लाइभ शो मै पत्रकारले खुस्काइदिए अभिनेत्रीको छातिको कपडा

काठमाडौं । स्पेनमा एक टेलिभिजन कार्यक्रममा एकजना महिला अभिनेत्रीलाई लाजमर्नु भएको छ ।

टेलिभिजनमा लाइभ कार्यक्रम चलिरहेको बेला कार्यक्रम संचालकले ती अभिनेत्रीमाथि जुन हर्कत गरे त्यसले ती महिलालाई त लाजमर्नु भयो नै कार्यक्रममा उपस्थित अन्य व्यक्ति तथा टेलिभिजन हेर्नेलाई समेत ‘..लाई भन्दा देख्नेलाई लाज भनेझैँ भयो ।

लाइभ टिभी शो चलिरहेका बेला कार्यक्रम संचालकले योला ब्याररोकल नामकी ती महिला अभिनेत्रीको कपडा खुस्काइदिए । जसका कारण अभिनेत्रीको एउटा वक्ष बाहिरै देखियो । अभिनेत्रीले हत्त न पत्त खुस्किएको टप्स माथि सासेर नांगो वक्ष ढाकिन् र आश्चर्यभाव प्रकट गरिन् । उनको कपडा खुस्किएर स्तन देखिएसँगै टेलिभिजनमा हाँसो गुन्जिएको सुन्न सकिन्छ र अन्य उपस्थित मानिसहरु पनि छक्क परेको देखिन्छ ।

कार्यक्रम प्रस्तोताले कुराकानीकै क्रममा त्यसरी अभिनेत्रीले छातिको लुगा खुस्काइदिने काम जानीजानी गरेका हुन् वा अन्जानमै त्यस्तो गल्ती भयो भन्ने चाहीँ खुलेको छैन ।

प्रस्तोताले आफुमाथि त्यस्तो हरकत गरेर आफ्नो बेइज्जत गरेपछि रिस र लाजले रातोपिरो हुँदै ती अभिनेत्री उठेर हिँडिन् । उनीसँग ती कार्यक्रम प्रस्तोता तथा टेलिभिजनका अन्य मानिसहरुको समेत सवाल जवाफ भएको सुन्न सकिन्छ । सायद उनीसँग माफी माग्दै कार्यक्रममै बस्न आग्रह गरिएको हुनसक्छ ।

एकजना अर्का प्रस्तोताले उनलाई धेरै आग्रह गरेपछि उनी बल्ल पुनः कार्यक्रममा सहभागी हुन राजी भएर कुर्सीमै फर्किएको भिडियोमा देख्न सकिन्छ । यो भिडियो निकै भाइरल बनेको छ र ४ लाख भन्दा धेरैले हेरिसकेका छन् ।
Read more ...

About

सत्य तथ्य समाचार,मनोरञ्जनात्मक खबरका साथै विश्वमा के घटना घटिरहेको छ संसारलाई एकै पटक र एकै ठाउँबाट हेर्नलाई नयाँ खबरमा प्रकाशित समाचार र विभिन्न भिडियोहरु हेर्नुहोस ।

Like Us