Sunday, 29 November 2015

भूकम्पपछि राहत तथा उद्धारका क्रममा करोडौँको भ्रष्टाचार भएको अख्तियारको ठहर

http://www.onlinecanadanepal.com/2015/11/ciaas-report-on-corruption-on.html
काठमाडौँ, १३ मङ्सिर । गत वैशाख १२ गते गोरखाको बारपाक आसपास केन्द्रबिन्दु बनाइगएको भूूकम्प तथा त्यसपछिका पराकम्पनपछि राहत तथा उद्धारका क्रममा सरकारी निकायले करोडौँको भ्रष्टचार गरको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले जनाएको छ ।
Read more ...

इजरायलमा नेपाली चेलीमाथि ‘आतंकवादी आक्रमण’

वैदेशिक रोगजारीको सिलसिलामा इजरायलमा रहेकी नेपाली चेली ईश्वरी थपलियालाई इजरायलको राजधानी जेरुसेलममा आइतबार आतंकवादीबाट चक्कु प्रहार भएको छ । आक्रमणमा परी काठमाण्डौ कोटेश्वर निवासी ३१ बषिर्य इश्वरी थपलिया घाइते भएको जेरुसेलम प्रहरीलाई उदृत गर्दै स्थानीय संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।
 उनको ढाडमा चक्कु प्रहार भएको छ । जेरुसेलमको केन्द्रीय बसपार्क नजिकैको रुमेको बस स्टेसनमा बस कुरिरहेको अवस्थामा उनमाथि आक्रमण भएको हो । आक्रमणलगत्तै उनलाई इजरायली एम्बुलेन्स सेवाले नजिकमा रहेको सरिक सेदेक अस्पतालमा पुर्याइएको छ भने आकस्मिक कक्षमा उनको उपचार भइरहेको छ । अहिले उनको अवस्था सामान्य रहेको छ ।

चक्कु प्रहार गर्नेलाई त्यस क्षेत्रको पूर्ण तलासी पश्चाक गिरफ्तार गरिएको इजरायलका संचार माध्यमहरुले जनाएका छन् । शंकास्पद व्यक्ति वेस्टब्याङ्क निवासी १७ बर्षिय प्यालेस्टाइनी रहेको इजरायल प्रहरीले जनाएको छ ।

इजरायलमा प्यालेस्टाइनी विद्रोही तथा इजरायलमै रहेका अरबी मुलका मुस्लिमहरुबाट समेत चक्कु प्रहार गर्ने क्रम विगत २ महिनादेखि जारी छ । प्येलेस्टेनी आतंकवादीले विदेशीमाथि चक्कु प्रहार गरेको यो पहेलो घटना हो ।
Read more ...

भोलि बिहान बालुवाटारमा निर्णायक वार्ता सरकारको तयारी यस्तो छ


सरकारले प्रमुख प्रतिपक्षसहित आन्दोलनरत संयुक्त मधेसी मोर्चासँग सोमबार निर्णयाक वार्ता गर्ने भएको छ।

त्रिपक्षीय वार्ताका लागि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपाली कांग्रेस र मधेसी मोर्चाका शीर्ष नेताहरुलाई औपचारिक रुपमा सन्देश पठाइसकेका छन्। बैठकका लागि बिहान ११ बजेको समय तोकिएको छ।

निर्णायक वार्ताअघि ओलीले सत्तारुढ र विपक्षी नेताहरुसँग अलगअलग भेटेर परामर्श गरेका छन् । मधेसी मोर्चासँगको वार्तामा साझा अवधारणा बनाउन कांग्रेस, एमाले र एमाओवादीका नेताहरुबीच विभिन्न तहमा अनौपचारिक वार्ता भइरहेको छ। प्रधानमन्त्रीका प्रेस सल्लाहकार प्रमोद दाहालले सोमबारको छलफल महत्वपूर्ण हुने र त्यसले एउटा सकारात्मक सन्देश दिने बताए।

शनिबार साँझ प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा पुगेको एमाओवादी अध्यक्ष पुस्पकमल दाहालले मुलुक अत्यन्त गंभिर र संकटपूर्ण अवस्थामा पुगेको उल्लेख गर्दै निर्णायक वार्ता बैठक बोलाउन प्रधानमन्त्री समक्ष प्रस्ताव राखेका थिए ।

उपचारका लागि अमेरिका पुगेका प्रमुख प्रतिपक्षदलका नेता कांग्रेसका सभापति शुशिल कोइराला स्वदेश फर्केपछि नेताहरु छलफलमा जुटेका हुन्। प्रचण्डले शनिबार नै सुशील र प्रधानमन्त्रीसँग अलगअलग भेटेर छलफल गरेका थिए।

कांग्रेसले संसदमा आफुले राखेको संशोधनको प्रस्ताव अगाडि बढाउनु पर्ने अडान राख्दै आएको छ । तर त्यसलाई मोर्चासँग  छलफल गरी उसको समेत सहमतिमा अघि बढाउनुपर्ने र प्याकेजमै सहमति खोजिनुपर्ने प्रस्ताव प्रचण्डले अघि सारेका छन्। त्यसमा प्रधानमन्त्री लचिलो देखिएका छन्।

सरकारले मधेसी मोर्चासँग निर्णायक वार्ताको तयारी गरिरहेका बेला भारतीय राजदूत रन्‍जित रेले आइतबार बेलुका प्रमुख प्रतिपक्षी कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँग भेटवार्ता गरेका छन्।

मधेसी मोर्चाले मुख्य मुद्दाको रुपमा राख्दै आएको प्रदेशको सिमांकनका विषयमा केन्द्रित भएर सोमबार निर्णायक छलफल गर्ने सरकारको तयारी छ। मधेसी मोर्चासँगको वार्ता सिमांकनका कारण निश्‍कर्षबिहिन बन्दै आएको छ। मोर्चाले तराई मधेसमा कम्तीमा दुईवटा प्रदेश हुने गरी सिमांकन पुनरावलोकन गर्नुपर्ने माग राख्‍दै आएको छ। अन्नपूर्णमा खबर छ !
Read more ...

Saturday, 28 November 2015

रुसी विमान खसालेपछी टर्कीमाथि रुसको नाकाबन्दी सुरुरुसी विमान खसालेको घटनाबाट चिसिएको टर्की र रुसबीचको सम्बन्ध झन् बिग्रिएको छ ।

रुसले टर्कीमाथि नाकाबन्दी सुरु गरेको छ । टर्कीबाट आयातमा रोक लगाउनुका साथै रुसमा रहेका टर्कीको कम्पनीमाथि प्रतिबन्ध लगाइएको छ । रुसमा कार्यरत टर्कीसलाई कामबाट निकालिने घोषणा रुसले गरेको छ ।
रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमीर पुटिनले नाकाबन्दीको घोषणा गरेका हुन् । साथै दुई देशबीच हुँदै आएको चार्टर उडान पनि नहुने भएको छ ।
रुसमा टर्कीका ९० हजार नागरिक कुनै न कुनै ब्यबसायमा आवद्ध छन् भने तीनका परिवारको संख्या दुई लाख रहेको बीबीसीले बताएको छ । यसैबीच टर्कीका राष्ट्रपति तायीप एर्दोगानले रुसले लगाएको नाकाबन्दी अमानवीय भन्दै दुःख ब्यक्त गर्नुभएको छ ।
Read more ...

पुलमुनि सिलिन्डर बम फेला, पुल उडाउने उद्देश्यले राखिएको आशंका


सप्तरी, १३ मङ्सिर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्र्तगत पोर्ताहा र बरमझियाका बीचमा पर्ने मोहली पुलमुनि अज्ञात समूहले राखेको दुई शक्तिशाली सिलिन्डर बम आज बिहान फेला परेको छ ।
राजमार्गमै पर्ने सो पक्की पुल ध्वस्त पार्ने उद्देश्यले राखिएको सो बमलाई निष्क्रिय पार्न राजविराजस्थित कृष्ण दलगढबाट नेपाली सेनाको बम निष्क्रिय टोली घटनास्थल पठाइएको जिल्ला प्रहरी कर्यालयका प्रहरी नायब उपरीक्षक नारायण चिमरियाले जानकारी दिनुभयो ।
घटनास्थलदेखि ५०० मि नजिकमा सशस्त्र प्रहरी बल दन्तकाली गण रहेको छ । अहिले राजमार्गमा चल्ने यातायात र सर्वसाधारणलाई रोक लगाइएको छ । ग्यासका दुई सिलिन्डरलाई बोरामा राखी मट्टितेल छर्केर २५ मि डोरीमा आगो लगाई पुल भत्काउने उद्देश्यले राखिएको प्रहरीले जनाएको छ । सिलिन्डर बम कसले राखेको भन्ने बारेमा अहिलेसम्म केही खुल्न सकेको छैन । रासस
Read more ...

हतियारसहित नेपाल छिरेका भारतीय एसएसबीका १३ जना सशस्त्र प्रहरीको नियन्त्रणमा

झापा: भारतीय सीमा सुरक्षा बलका १२ जनालाई झापाको केचनास्थित सशस्त्र प्रहरीको सीमा सुरक्षा टोलीले आइतरबार विहान नियन्त्रणमा लिएको छ ।
तस्करलाई खेद्दै हतियार सहित नेपाल छिरेका उनीहरुलाई सीमा सुरक्षामा खटिएको सशस्त्र प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको हो ।

केचना नाकामा रहेको सशस्त्र प्रहरीको बेसक्याम्पमा उनीहरुलाई राखिएको छ । गृह मन्त्रालयको समन्वयमा उनीहरुलाई प्रक्रिया पुर्याएर भारतीय उच्च अधिकारीको जिम्मा लगाइने शसस्त्र स्रोतले जनाएको छ ।

झापाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी तेजप्रसाद पौडेलले उनीहरु तस्करलाई लखेट्दै नेपाल छिरे पनि बाटो विराएका हुन् वा नियोजितरुपमा छिरेका हुन् अनुसन्धान भइरहेको बताए ।
Read more ...

रौतहटमा स्थानीयवासीले मधेसी मोर्चाका कार्यकर्ता लखेटे, टेन्ट भत्काएर नदीमा बगाए

फाइल तस्बिर रौतहट, १२ मंसिर । आन्दोलनबाट आजित रौतहटका स्थानीयवासी संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाका कार्यकर्तालाई लखेटेका छन् ।
रौतहटस्थित नेपाल–भारत सीमाक्षेत्रको दशगजा क्षेत्रमा शनिबार मोर्चाका कार्यकर्ताले मोटरसाइकलमा आगजनी गरेपछि आक्रोशित स्थानीयले उनीहरुलाई लेखेटेका हुन् ।
शनिबार बिहान १० बजेको समयमा भारतीय बजारबाट समान किनेर फर्किने क्रममा धर्ना बसेका मोर्चाका कार्यकर्ताले रौतहट बिश्रामपुर गाविस–६ का श्यामबाबु प्रसाद शाहको ना२५प ५७३८ नम्बरको मोटरसाइकलमा आगजनी गरेका थिए ।
बहिनीको बिवाहका लागि भारतीय बजार बैरगनियाबाट सामान किनेर फर्किएका श्यामबाबुलाई कुटपिट गरी मोर्चाका कार्यकर्ताले मोटरसाइकल जलाएका थिए ।
जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटका डीएसपी राजेन्द्र पोखरेलले मोटरसाइकलमा आगजनी भएको पुष्टि गरे । आगजनीपछि आक्रोशित स्थानीयले आन्दोलरत मधेसी मोर्चाका कार्यकर्ताले बनाएको टेन्ट भत्काएका छन् । धर्ना बस्न बनाएको टेन्ट, बिच्छ्याउने र सुत्ने सिरक, डसना, दरी लगायतका वन्दोवस्तीका सामान आक्रोशित स्थानीयले नजिकै रहेको बरहवा तालको पानीमा फालिदिएका छन् ।
आक्रोशित स्थानीय प्रतिकारमा उत्रिएपछि मधेसी मोर्चाका कार्यकर्ता भागेका थिए । उनीहरुलाई पाँच सयको संख्यामा सडकमा उत्रिएका स्थानीयले लखेटेका हुन् ।
Read more ...

About

सत्य तथ्य समाचार,मनोरञ्जनात्मक खबरका साथै विश्वमा के घटना घटिरहेको छ संसारलाई एकै पटक र एकै ठाउँबाट हेर्नलाई नयाँ खबरमा प्रकाशित समाचार र विभिन्न भिडियोहरु हेर्नुहोस ।

Like Us